Milletin vekili olan ve TBMM çatısı altında gölgelenen siyasetin hali sınıfta dersi dinlemeyen, hiçbir ders hakkında bilgisi ve takibi olmayan öğrencinin haline benziyor. Her deste uyuyan, başka şeylerle meşgul olan...
Uğur Işılak'ın kulakları çınlasın uyanamadan Türkiye yeniden sandığa gitti.
Neyse... Öğretmen filanca konu ile ilgili kim konuşmak istiyor diye soru sorduğunda, ilk elini kaldıran öğrenci gibi... (ama her derste aynı şey)
Öğretmen anlat bakalım oğlum dediğinde ise öyle boş gözlerle tahtaya ve tavana bakan bir öğrenci...
Hadi anlat oğlum... Yok bir şey, ne anlatacak.
Dersle, okulla, öğretmenle alakası yok ki...
Türk siyaseti bu öğrencinin meclisteki müşahhas hali.
Bir kaç örnek vermemi hevesle bekleyen okurlarım var ne güzel.
NATO'da bir işgal planı yapılır daha ayrıntıları ilan edilmeden bir bakarsın Ankara elini kaldırıyor. Biz ne dersek o olur, biz söyleriz onlar yapar!.. Mevzu neydi?
BM bir ülkede "işgale karşı dirence/tepkiye engel olabilmek için" proje hazırlar. Bizimkilerin eli havada.
NATO'da İsrail'in güvenliği ile ilgili adım atılacak bir bakarsın Ankara "Maraş'ı, Malatya'yı, Gaziantep'i, Adana'yı, Kilis'i..." gözü kapalı vermiş.
Millete de "kumandası bendedur" korkmayın...
Sonra kumandanın "düğmesi bendedur'e kadar düşer seviye. Sonrası malûm...
Hatta bu kadarı yetmez "Türkiye NATO toprağıdır" istediğiniz neresi var ise alabilirsiniz aramızda lafımı olur yahu...
Bir bakmışsın "kanla, canla alınmış vatan toprağını" topsuz tüfeksiz bir anda topyekûn Türkiye, Haçlı Dünyasına teslim edilivermiş.
"Bosna'da, Kosova'da, Irak'ta, Afganistan'da, Mısır'da Tunus'ta, Libya'da, Suriye'de..." yani BOP'un ana hedefi olan 22 İslam ülkesinin rejim ve sınırlarının değiştirilme projesi için Ortadoğu'ya taarruz hazırlığı yapılırken.
Bir bakmışsın "Biz BOP'un Eşbaşkanıyız bu coğrafyada sınırlar değişecekse bunu biz yaparız"  deyivermişler.
Sayın Erdoğan “Irak’ta düşülen hataya Suriye’de düşmek istemiyoruz. Irak'ta öncü güç olmalıydık" (Şubat/2016) sözleriyle ABD'nin var mı konuşmak isteyen sözüne karşılık ilk elini kaldıran olmuştu.
Tarih boyu Haçlı dünyasına karşı İslam dünyasının (hangi ülke olursa olsun) yanında olarak bağımsızlık mücadelesi veren bu millet, bugün Haçlı dünyasının yanında İslam dünyasına karşı namluyu çevirmiş vaziyette.  
21. yüzyılda Müslümanları Batı'nın işgal projelerine, katliamlarına karşı oluşabilecek direnci durduran ve Batı'ya karşı olası bir direnişe, mücadeleye duvar olan ülkenin adı Türkiye'dir.
Ne yapığını bilmeyen bu siyaset "vatansız kalan insanların, yok olan canların, kirletilen namusların" hesabı sorduğunda ise hiçbir şey söyleyemeyen ve boş boş yüzüne bakan bir konumda.
Olaylar karşısındaki tavırlarına bakınca sanırsınız Alzheimer oldular, açıklamalarını dinleyince sanırsınız ağrılarını, vicdan azaplarını dindirmek için akşama kadar afyon çekiyorlar!
Türkiye bugün Müslüman Türk dünyasının koruyucu duvarı değil.
Türk milleti ve oylarıyla seçerek peşinden ayrılmadığı BOP'a Eş Başkan olan siyaset ve meclis çatısı altındaki partiler bu coğrafyada temelleri atılan "Büyük İsrail'e" karşı duranların önünde İsrail'in koruyucu duvarı!
Prof. Dr. Haydar Baş'ın gözü ile olayları göremediğiniz müddetçe Türkiye'de ve dünyada yaşanan olayları anlamanız hiç ama hiç mümkün değil.
İşte her şeyi bilen ve önceden uyaran, yol gösteren Haydar Hoca'nın o tarihi tespiti:
"Bakın bu iktidar şeriatı getireceğim diye yola çıktı. Güya şeriatı getirecek olan bu arkadaşlar büyük İsrail'in kurulması için hareket ediyor. ABD ve İsrail bir araya geliyor yanına Türkiye'yi alıyorlar, namluyu İslam dünyasına çeviriyorlar. Böylece Libya ortadan kalkıyor, Mısır, Tunus, devre dışı kalıyor, Suriye keza öyle, Irak öyle...
İslam dünyasının karşısında fiili bir cephe oluşuyor. İsrail ortada, sağında Türkiye, solunda ABD, namlu ise İslam dünyasına çevrili...
Bunu da şunun için yapıyorlar; bu coğrafyada temeli atılacak olan büyük İsrail'e karşı çıkmamaları lazım. Burası öyle bir coğrafya ki oluşturulmak istenen Büyük İsrail'in önünde büyük engel. Tabii onların düşündüğü İslam varsa, Müslüman varsa. O da kalmadı. İşte bu büyük İsrail'in temellerini atmak için ABD ve İsrail çok ciddi bir planlı, programlı çalışmaya girdiler." (Prof. Dr. Haydar Baş/Temmuz-2015)
Şeriatı getireceğim diyenlerin getirdikleri sizin anladığınız İslam şeriatı değil.
İnançları doğrultusunda siyaset belirleyen Batı dünyası "Ahd-i Atik, Ahd-i Cedid ve Arz-ı Mev'ud" eksininde Türkiye'nin koruyucu duvarı arkasında hedefe doğru ilerliyor.
devam edeceğim.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100