AKP’li Mehmet Metiner’in son yazısında kullandığı ifadeleri aktarmadan önce büyük zalim Yezid’e olan hayranlığını ve desteğini ifade eden açıklamasını hatırlatayım. Bir televizyon programına katılan Metiner, herkesin tüylerini diken diken edercesine şöyle demişti: “Yezid’le Hüseyin karşı karşıya geldiği zaman bizim tavrımız Yezid’den yanadır.”
Yezid’den yana olmak.
Kerbela’da 4 bin 500 katille Hz. Hüseyin ve 70 yarenine saldıran Yezid’e destek vermek.
6 aylık oğlu Ali Asgar’ı kucağına alarak “bir yudum su isteyen” Hz. Hüseyin'in kucağında iken Ali Asgar’ı okla delik deşik eden Yezid’in ordusuna destek vermek.
Hz. Hüseyin ve arkadaşlarını şehit eden, Hz. Hüseyin’in kafasını kesen Yezid’in tarafında yer almak.
Bunlar bir Müslümanın kanını donduran hakikatler.
Gaspettikleri saltanatı korumak uğruna Hz. Peygamber'in Ehli Beyt’ine her türlü zulmü reva gören Yezid ve avanesine destek vermenin hiç bir ahlaki ve dini geçerliliği olamaz.
İşte bundan dolayı Mehmet Metiner’e zaman zaman sert eleştirilerde bulunmuştuk.
Ama Metiner, önceki gün Star  gazetesinde Yezid’in tarafında olmaktan vazgeçtiğini ima eden bir yazı kaleme aldı.
Metiner bakın neler yazmış:
“Bu yüzden ‘Küfürle payidar olunur ama zulümle asla payidar olunmaz!’ denmiştir. Kur’an açık bir dille ‘Zalimlerin sonu helak olmaktır!’ demiştir. Yüce Rabbimiz ‘Sakın zalimlere meyletmeyin yoksa size ateş dokunur!’
Amaca ulaşmak için her yol mubah değildir. Siyaseti yalan üzere inşa ederseniz kazansanız bile son tahlilde ebediyen kaybedersiniz. Yalan üzerine kurulan iktidarlar kaybetmeye mahkûmdur.”
Şu ifadeler de ona ait: “Kerbela’da adalet-i mahza ile zulüm karşı karşıya gelmiş, lakin zulmün hileleri görünürde galip gelmiştir. Kılıcını güç sahiplerinden yana kullananlar Hz. Hüseyin ve pak Ehl-i Beyt’inin şahsında adaleti doğramışlardır.”
Ve şu cümle de ona ait: “Hakkı lime lime etmişlerdir. Güçlü olanı haklı gören anlayış Yezidi bir anlayıştır.”
Dün “Yezid’in tarafındayız” diye, bugün ise “Güçlü olanı haklı gören anlayış Yezidi anlayıştır” çizgisine gelerek ve “Hz. Hüseyin ve pak ehline karşı adaleti doğrayanlara” karşı çıkması belli ki bir pişmanlık, bir itiraf, bir çizgi değişikliği ilanıdır.
Kerbela’da katledilen Hz. Hüseyin ve yandaşlarının ruhaniyeti Metiner’i affeder mi bilemem ama bildiğim bir şey var ki, Yezid’e dostluğunu ilan edenlerin ‘alınlarındaki lekenin sonsuza kadar çıkmayacağı.’
Saltanatlarını ve mevkilerini korumak için ‘hakkı ve hakikati’ her dem doğrayan, haklının değil güçlünün yanında yer alan, menfaat ve ikbal için mazlumları ezmekte bir beis görmeyen Yezid siyaseti dünün de bugünün de en büyük problemidir.
Allah bizi Yezid hayranlarından korusun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
cemal 2018-06-20 11:30:55

yezit taraftarlari hic rahat ölmediler hep korku yasadilar