HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 MAYIS 2022, SALI

2800 metrede hizmet ve ekmek mücadelesi

22 10:10:00.01.2022
2800 metre yükseklikte kardan kapanan yolları açmak için mücadele ediyorlar
Hakkari İl Özel İdaresi ekipleri, gece yarısı kardan kapanan yolları açmak için 2800 rakımlı Şivekür Tepesi'nde çalışma başlattı.
 
Belirli aralıklarla etkisini sürdüren ve halen 21 köy, 79 mezra yolunun ulaşıma kapalı olduğu Hakkari’de İl Özel İdaresi karla mücadele ekiplerinin çalışmaları gece gündüz devam ediyor. Kent merkezine 20 kilometre mesafede bulunan ve bir haftadır ulaşıma kapalı olan Durankaya beldesinin alternatif yolu, zorlu doğa ve kış şartlarına göğüs gelen İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri tarafından ulaşıma açıldı.
 
2800 rakımlı Şivekür Tepesi'nde karla mücadele çalışması başlatan ekipler, rüzgarın da etkisiyle biriken kar kalınlığının yer yer 3 metreyi bulduğu beldeye gece yarısı ulaşabildi.
 
Kar yağışı nedeniyle günlerdir köyde mahsur kaldıklarını ifade eden Durankaya beldesi sakinlerinden Ahmet Çelik, ”Yaklaşık bir haftadır aralıksız kar yağıyor. Beldemizde 4 metreye yakın kar var. Çukurca karayoluna açık yolumuz var.
 
 Fakat yukarı Merzan Mahallesi'nin üs bölgesinde bulunan Şivekür Tepesi'ndeki alternatif yolumuz, şehir merkezine daha yakın. Bu yolu bir haftaydı kullanamıyorduk. Şükürler olsun İl Özel İdaresi ekipleri bu gece yarısı yolumuzu açtılar. Bizleri mağdur bırakmayan tüm yetkililere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
 
Çalışmalar esnasında yol kenarında görüntü almaya çalışan İHA muhabiri Mimar Kaya ise iş makinesinin savurduğu kar kütlesinin altında kaldı. Şans eseri yara almadan kurtulan muhabirin o anları kameralara yansıdı.
 


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2022

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.