HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

Afganistan'da neler oluyor?

13.09.2001 00:00:00
Afganistan'ın başkenti Kabil'de patlamalar meydana geldiği bildirilirken ABD makamları saldırıların kendileri tarafından bir misilleme olmadığının altını çiziyorlar. CNN televizyonu, Kabil'deki alevlerin görüntülerini yayınlarken, bir CNN muhabiri, kentin üzerinde büyük füzelerin uçtuğunu belirtti. Arka arkaya meydana gelen patlamaların Kabil'in kuzeyinde havaalanı yakınlarında duyulduğu, olay yerinden dumanların yükseldiği kaydedildi.

Pentagon her defasında konuyla ilgilerinin olmadığını açıklıyor

Muhalifler doğruladı

Afganistan'da iktidardaki Taliban karşıtı muhalefet, başkent Kabil'deki havaalanına düzenlenen roket saldırısının sorumluluğunu üstlendi. Muhalefet yetkilileri, Taliban jetlerinin saldırısına misilleme olarak, Kabil havaalanına bugün hava ve roket saldırısı düzenlediklerini açıkladı. Taliban karşıtı hareketin üst düzey komutanlarından Bismillah Han,harekata kendilerine ait iki helikopterin katıldığını bildirdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.