HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 22 HAZİRAN 2021, SALI

Amerika’yla FETÖ pazarlığı mı?

04.01.2019 00:00:00
Amerika, FETÖ başı Gülen'i teslim edecekmiş! Bu yazıyı okuduğunuz sırada Amerika'dan gelen bir heyet Adalet Bakanlığı yetkilileriyle görüşüyor olacak. Bu köşede bu konuda yazdığım pek çok yazı var.

Dedim ki "Amerika, kullandığı adamları, ajanları kolay kolay satmaz. Hele hele belli bir misyon yüklediği, belli görevler verdiği kişileri ve grupları kaldırıp atmaz. Batı'nın İslam coğrafyasında ve Osmanlının son dönemlerinde tehdit olarak gördüğü İslam dinini içten baltalamak için kullandığı yüzlerce ajanın mevcudiyeti gizli saklı değildir."

Osmanlı'nın son asırlarında İngiliz Sömürgeler Bakanlığı tarafından görevlendirilen ve İslam'ı içten kemirerek devletin birlik ve beraberliğini baltalamaya çalışan ajan Humpher'in 18. yüzyıldaki görevi ne idiyse, FETÖ ve bağlılarının günümüzdeki görevi o idi.

Türkiye'de "FETÖ ile mücadele ediyoruz, uzantılarını yok ediyoruz" diyenler olaya bu açıdan yaklaşmalılar. 

Gülen'in etrafında çöreklenen diplomat, istihbaratçı, papaz ve hahamların izini sürdüğünüzde aslında denklem çok basit bir şekilde çözülür.

Dışişleri ve Adalet Bakanlığı yetkilileri, Türkiye'ye Gülen'in iadesini konuşmak için gelen heyete sormaları lazım:

Hahambaşı David Aseo, Papalık Barış ve Adalet Konseyi Başkanı Kardinal Roger Ethegaray, ABD'nin Türkiye Büyükelçisi Richard Clark Barkley, Amerikan Büyükelçileri Konseyi Başkanı Angier Duke'nin FETÖ'nün organizasyonlarında ne işi vardı?

CIA ajanı Graham Fuller, ABD Dışişleri İstihbarat Bürosu eski şefi Alan Makowsky; ABD eski dışişleri görevlisi, Ankara eski Büyükelçisi, istihbarat uzmanı George Haris; İstihbaratçı Roscoe Suddarth, Vatikan Cizvit Seksiyonu Sorumlusu Thomas Mitchel, Gülen'in masasında ne arıyordu? 

Yüzlerce istihbarat görevlisi, papaz, haham, yabancı diplomat, akademisyen, eski Kestane Pazarı imamının yanı başına neden üşüşmüştü?

Bu soruya cevap vermek için Hampher'ın misyonunu bilmek kâfi.

Bu topraklarda yaşayan insanların birlik ve beraberliğinin bozulması için en büyük darbe her zaman din üzerinden vurulmuştur.

Dinde reformcular, ılımlı İslamcılar, diyalogcular, şakirtlerine misyonerlerle ittifak yapmayı öğütleyenin hepsi Hampher'ın izini takip etmişlerdir.

Proje nettir; kutsala darbe vurursanız ülkeye darbe vurursunuz.

Gülen ve çetesinin 20 yıldan beri en büyük darbeyi sinsice İslam'a vurduktan sonra, nihayetinde ülkeye karşı darbe girişiminde bulunarak 'altın vuruşu' gerçekleştirmek istemesi çok net bir 'sömürge bakanlığı' taktiğidir.

Amerika'dan gelen heyetin Gülen'i iade etmek için görüşme yapmaya geldiğini zannederek sanmayın.

Benim kanaatime göre, başka pazarlıklar, başka kripto görüşmeler yapılacak.

Amerika'dan gelen heyetle yukarıda anlattığım olayların ve bilgilerin izini sürerek konuşmak lazım. 

Tabi bunları sormaya cesaret varsa.
 
Misafir Kalem (B) / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.