HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 02 AĞUSTOS 2021, PAZARTESİ

ANAP tezgah senaryosuna sığındı

06.10.2001 00:00:00
Devlet Bakanı Yılmaz Karakoyunlu, birkaç gündür ANAP milletvekillerinin sistematik istifalarının olduğunu öne sürerek, "Hangi tarihte kimin istifa edeceği belirlenmişbir senaryo gibi geliyor" diye konuştu.

Karakoyunlu, ANAP'ın çözülme sürecine girip girmediğiyle ilgili olarak şöyle konuştu: "ANAP'ta birkaç gündür tezgahlanmış sistematik istifalar var. Hadiseyi sürekli sıcak tutmaya yönelen bir merak içinde, sanki isimleri önceden belirlenmiş gibi. Hangi tarihte kimin istifa edeceği belirlenmiş bir senaryo gibi gidiyor. Daha önce istifalarla ilgili Genel Başkanımız Mesut Yılmaz, yaptığı açıklamada, insanların şahsi konularından kaynaklanan zorlukları bir partinin siyasi hayatı içinde bir hadiseymiş gibi takdim etmelerinin sağlıklı olmadığını ifade etmişti. Söyledikleri doğrudur. Bugün aynı şekilde herkes şahsi konumundan kaynaklanan rahatsızlığı sanki bir siyasi hadiseymiş gibi takdim ederek asıl özünden saptıran ve kendisine prim toplamaya yönelen bir mekanizmayı tercih ediyor. İstifaları böyle değerlendiriyorum."

ANAP'ın umudu

yeni transferler

ANAP'ta çöküşün söz konusu olmadığını iddia eden Karakoyunlu, bir başka siyasi partiyle sağın birleştiği tarzında basında yer alan yorumların da isabetli olmadığını söyledi. ANAP'a katılmak isteyen değerli milletvekilleri bulunduğuna dikkati çeken Karakoyunlu, bunların ANAP'la uyuşabilecek kimlikte olduğunu ve yakında ANAP'a geldiklerinin görüleceğini kaydetti.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.