HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Anayasa değişikliği Eylül'e kaldı

28.06.2001 00:00:00
Koalisyonu oluşturan partilerin genel başkanları önceki gün yeniden bir araya geldi. Zirveden, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 1 Temmuz'da tatile girmesi, Anayasa değişiklik paketinin görüşülmesi için de 17 Eylül'de olağanüstü toplantıya çağralması kararı çıktı

Başbakan Bülent Ecevit'in makam odasındaki toplantı yaklaşık 20 dakika sürdü. Toplantıya, Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli ve Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz'ın yanı sıra, Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan da katıldı.

Toplantının ardından TÜSİAD heyetini kabul eden Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, Meclis'in 1 Temmuz'da tatile girmesi yönünde karar aldıklarını söyledi. Yılmaz, parlamentonun 17 Eylül'de olağanüstü toplantıya çağrılacağını ve 37 maddelik anayasa değişiklik paketinin bu dönemde ele alınacağını söyledi.

Yaz boyu da çalışmaların süreceğini belirten Yılmaz, Anayasa değişiklik paketiyle ilgili çalışmaları sürdürmek üzere hükümeti oluşturan partilerin temsilcilerinden bir komisyon oluşturulacağını, bu komisyona muhalefet temsilcilerinin de davet edileceğini açıkladı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.