HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 21 HAZİRAN 2021, PAZARTESİ

"Apo'dan özür diliyorum"

23.07.2001 00:00:00
Meral Akşener, 28 Şubat'ın "hızlı İçişleri Bakanı!" Fatih Çarşamba'da, doğup büyüdükleri sokaklarda gezen sakallı-takkeli kişileri, polise talimat vererek "kodese attıran" bakan.

Devletin temeline dinamit koymaya çalışan onca terör örgütü varken, "en kahraman bakanımız" "camileri ve evlerinden" başka mekan tanımayan "sakallı-takkeli" Çarşambalıların üzerine saldı polisleri."

Bu "hızlı bakanımız" DYP'den ayrılıp yenilikçilere geçmiş. Yenilikçilerle birlikte "yeni bir ses, yeni bir nefes, yeni bir parola" ile halkın karşısına çıkmak istiyorlar.

Yeni sloganlar üretecekler. Değişimi kökten başlatacaklar.

Bakınız ne diyor yenilikçilerin yeni ismi, kahraman bakan Akşener:

"Abdullah Öcalan'a 'Ermeni dölü' demiştim. Şimdi bunu hatırlarken bile tüylerim diken diken oluyor. Çok ayıp ettim. Çok utanıyorum. Özür diledim ama hala büyük utanç duyuyorum" (Sabah gazetesi 21 Temmuz 2001).

Konumuz Apo'nun Ermeni olup olmaması değil. Biz etnoloji uzmanı değiliz. Ama kuşku getirmez bir gerçek var ki, Apo teröristti. Apo devletimizi bölmeye çalışıyordu. Apo 30 bin kişiyi öldürmüştü; bebeleri, kadınları öldürmüştü.

"Yenilikçi Meral", yeni siyasi misyonu için ilk önemli mesaj, Apo ile ilgili veriyordu:

"Apo'dan özür diliyorum... Çok ayıp ettim... Çok utanıyorum..."

Şu hale bakın ki bir zamanlar Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı olarak PKK'ya karşı savaşan özel timlerin eski bakanı, PKK liderinden özür diliyor!

Gerekçe şu olmuş bu olmuş hiç mühim değil.

Bir teröristten özür dileme "hoşgörüsünü"! gösteren Akşener, Çarşamba'da hapse attırdığı sakallılardan elbette özür dilemeyecekti. Çünkü o sakallıların cebinde çakı bıçağı bile yoktu. Olsa olsa 99'luk tesbihler vardı.

30 bin kişinin katilinden özür dileyen, Akşener, sakallılara yaptığı eziyetten dolayı niye özür dilesindi ki.

Sonra onun yeni lideri Recep Tayyip Erdoğan, açık açık "bizim düzgün sakallılarla, güzel Kur'an okuyanlarla işimiz yok" demiyor muydu? (Trabzon Belediye Başkanı Asım Aykan'a not: Lütfen sakalınızı derhal kesiniz. Yoksa bu adamlar sizi muhtar bile yapmayacak! Ya da Akşener gibi "yenilikçi mesajlar" veriniz. Yoksa haliniz duman! Benden söylemesi).

Erdoğan'ın belediye başkanlığı yaparken, Ziyad Ebuzziyan'ın eserlerini çalan Ermeni yazar Pars Tuğlacıyan'a onur ödülü verdiği bir dönemde, Akşener Apo'ya "Ermeni dölü" suçlaması yapmakla gerçekten de ayıp etmişti doğrusu.

Lideri, hırsızlığı mahkeme kararı ile tescillenmiş bir Ermeni'ye ödül verirken, Akşener'in bakanlık zırhına bürünüp "masum günahsız" (!) bir teröriste "Ermeni dölü" diye hakaret etmesi affedilecek bir davranış değildi doğrusu.

Kim bilir Tayyip kulağını çekmiştir belki de Akşener'in, hatanı düzelt diye.

Yenilikçiler bir alem doğrusu. Ortaya çıktıkça, konuştukça maskeleri düşüyor.

Erdoğan önce Musevi Makovski ile, sonra Musevi Foxman'la görüşmekten, "yeni profiline" uygun mesajlar vermekten çekinmiyor.

28 Şubat'ın kahraman bakanı Akşener "Apo'dan özür diliyorum" gibi dehşetli itiraflarla benzer değişim profili çizmekten kaçınmıyor.

Biz kimsenin Ermeniliğiyle Rumluğuyla, şusuyla, busuyla ilgilenmiyoruz. Bir kişi "teröristse, bebek katili" ise etnik kimliği ne olursa olsun, bir canidir, bir insanlık suçlusudur.

Devletimizin bir bakanının, 30 bin kişiyi öldürten Apo'dan bahsederken, "özür diliyorum, hata ettim, çok utanıyorum, tüylerim diken diken oluyor" gibi aşırının aşırısı bir özür beyanında bulunması, özür dilediği şahsın talimatlarıyla can veren on binlerce insanın kemiklerini sızlatmaz mı?

Bu mudur bunların yenilikçiliği?
 
Misafir Kalem (B) / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.