HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 21 HAZİRAN 2021, PAZARTESİ

Batı böyle hançerler

01.08.2001 00:00:00
Nadire Mater'in yazdığı kitabı ben de okudum. Kitapta Güneydoğu Anadolu Bölgesinde "askerlik yaptığı iddia edilen" kişilerle yapılan söyleşilere yer veriliyor. Fakat bu söyleşilere katılan ve "muhakkak özenle seçilen" kişiler koro halinde Güneydoğuda teröre karşı verilen mücadeleyi eleştiriyor. Askeri yerin dibine batırıyor. PKK'ya gizli destek veriliyor.

Yani tam bir "küfür kitabı". Zaten önce toplatılmış, sonra serbest bırakılmış bir kitap bu.

Nadire Mater, Türkiye'nin en kritik bölgesinde yıllarca süren ve hala devam eden "terör savaşını" eleştirel bir mantıkla ele almış ve tamamen "askere hakaret" tezi üzerine oturtmuş, PKK'yı ise göklere çıkartmış kitapta.

Şimdi ortaya çıkıyor ki, Nadire'ye bu kitabı yazdırtan merkez Avrupa başkentlerine uzanıyor.

Avrupa Birliği Türkiye Temsilcisi Karen Fogg, bu kitap için Nadire Mater'e tam 59 bin dolar para vermiş! Avrupa Birliği, aynı kişiye 800 milyar lire verip bir de internet sitesi kurdurmuş!

Şu işin rezaletine, gafletine, ihanetine bakın:

Yıllardan beri bizim gafil AB lobisi, Karen Fogg'un önünde el pençe divan durup, bir dediğini iki etmezken, AB'nin bu cadaloz müfettişi Türkiye'nin altını oymak için yazılan kitaplara yüz milyarlarca lira destek veriyor.

Tabi Fogg açısından bakınca durum gayet doğal. Adamlar bizi AB'ye almayacaklarını dolaylı ya da dolaysız, seksen defa ilan etmelerine rağmen, hala dilenciler gibi Brüksel kapılarında kıytırık gülümsemelerde medet ararsanız, işte sırtınızdan böyle hançerlenirsiniz.

Fogg çok tehlikeli ve "karıştırıcı" bir isim. Bir yandan Alevi dernekleriyle gizli gizli görüşüp kapalı kapılar ardında bin türlü dolap çeviriyor, öbür yandan PKK'yı kahramanlaştırıp Türk askerine söven yazarlara yüz milyarlar akıtıyor.

Tabii bunu AB ülkelerinin ortak kararıyla yapıyor.

İşte girmek için kapılarında sara nöbetlerine tutulduğumuz AB'nin çirkin bir yüzü de bu. Daha 2 yıl önce eski İngiliz Dışişleri Bakanı Cook'un "Türkiye'nin Güneydoğu sınırları henüz net değil" derken ifade etmeye çalıştığı ile, bölücü kitaba destek veren Fogg'un ifade etmeye çalıştığı şey aynı.

Cook ve Fogg hattı, aynı kapıya çıkıyor!

Batı cephesinde değişen bir şey yok!

İki sene önce "sizin sınırlarınız belli değil" diyen küstah İngiliz'e "sen ne demek istiyorsun" diye hesap soracak kimse çıkmazsa, onlar da, "PKK'yı bayraklaştıran, askere küfreden, Güneydoğuyu karıştırmayı amaçlayan" kitaplara işte böyle destek verirler.

Şimdi soruyorum:

Ankara'da onurlu, haysiyetli, delikanlı bir yetkili çıkıp da, Fogg'a haddini bildirecek mi?

Türkiye'de görev yapmasını, Türkiye'ye girmesini yasaklayacak mı?

AB merkezlerine bu pis destekleri için hesap sorulacak mı?

Yoksa hiç bir şey olmamış gibi, olağan diplomatik nezaket kuralları ile Batılı dostlarımızın "yellenmelerinden" derin anlamlar çıkarılmaya devam mı edilecek?

Yaltaklanmalar, ezilip büzülmeler, uşaklık, küstürmeme politikası aynen mi sürecek?

Eğer böyle olacaksa göreceksiniz daha ne tezgahlar, ne destekler, ne gaflet sayfaları çıkacak karşımıza.

Ankara'da "delikanlı adam" eksikliği olursa, bundan başka ne bekleyebilirsiniz ki.
 
Misafir Kalem (B) / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.