HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Bülent Ecevit, ABD ekonomisinden emin

13.09.2001 00:00:00
Başbakan Bülent Ecevit, ABD'deki saldırıların Türk ekonomisini esenliğe çıkarma konusundaki uğraşları aksatmayacağını belirterek, "Nitekim bu sabahki haberler, bir kaygıya gerek olmadığını göstermiştir, IMF'nin Türkiye'ye yönelik kredilerindebir aksama olmayacağını göstermiştir. Herhalde kimseye rahatsızlık vermeden her önlemi alıyoruz ve almaya devam edeceğiz" dedi.

Ecevit, dünyanın ciddi bir ekonomik durumla karşı karşıya da geldiğini ifade ederek, "Dünya ekonomisinde zaten bir durgunluk dönemi yaşanıyordu. Şimdi ABD'deki olaylar üzerine tabii bu durgunluk daha da belirgin hale gelebilir. Fakat ABD'nin ekonomisi çok güçlüdür.ABD'nin ekonomik sarsıntıyı esenlikle geride bırakabileceğine inanıyorum" diye konuştu.

Başbakan Ecevit, bunun Türk ekonomisine etkisi konusunda ise şunları söyledi:

"Ekonomiyi esenliğe çıkarma konusunda bizim uğraşlarımız aksamayacaktır. Nitekim bu sabahki haberler, bir kaygıya gerek olmadığını göstermiştir, IMF'nin Türkiye'ye yönelik kredilerinde bir aksama olmayacağını göstermiştir. Herhalde kimseye rahatsızlık vermeden her önlemi alıyoruz ve almaya devam edeceğiz."
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.