HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 17 HAZİRAN 2021, PERŞEMBE

DYP'den Emlakbank'ın tasfiyesine tepki

20.06.2001 00:00:00
DYP Grup Başkanvekili Nevzat Ercan, Hükümet'in, "tasfiye hükümeti" olduğunu ileri sürerek, "Birileri istiyor diye kapılara kilit takmayı marifet sayan siyasileri, partileri ve liderleri kınıyoruz" dedi.

Ercan, önceki gün TBMM'de büyük bir tutarsızlığa ve çelişkiye şahit olduklarını belirterek, iktidar grup sözcülerinin Ekmlakbank'ın kapatılmaması gerektiğini savunduklarını, ancak oylamada kabul yönünde parmak kaldırdıklarını söyledi.

Türk siyasetinin,"sözü başka, oyu başka" şeklindeki böyle bir açmazı yaşamadığını savunan Ercan, "İktidar çoğunluğu, itibarını sıfırlamıştır. Grup sözcülerinin görüşleri doğrultusunda neden oy verilmemiştir? Milletvekillerine, (o konuşmaya bakmayın, siz böyle oy verin) şeklinde ayrı ayrı talimat mı verilmiştir? Milletvekilleri, belli odakların dayatıcı stratejilerine tutsak mı düşmüşlerdir?" dedi.

Ekonomik egemenlik devrediliyor

DYP'nin, Emlakbank'ın tasfiyesini, "ekonomik egemenliğin bir yerlere devri" olarak gördüğünü bildiren Ercan, bu tarihi kuruluşun misyonunun bitmediğini söyledi. Emlakbank çalışanlarının yanında olduklarını kaydeden Ercan, "Birileri istiyor diye kapılara kilit takmayı marifet sayan siyasileri, partileri ve liderleri kınıyoruz. İktidar çoğunluğunu, yarattıkları krizin sayıklamalarından uyanmaya çağırıyoruz" diye konuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.