HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

Emlakbank çalışanları tedirgin

20.05.2001 00:00:00
Ziraat Bankası ve Halk Bankası Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Vural Akışık'ın Ziraat ve Halk Bankası'nın ayrı ayrı özelleştirileceği ve Emlak Bankası'nın ise tasfiye edileceği yönündeki açıklaması, Emlak Bankası çalışanları tarafından protesto edildi.

Siyah kurdela taktılar

Emlakbank'ın Sinop şubesinde görev yapan 12 personel yakalarına taktıkları siyah kurdelalar ile basın mensuplarına poz verdi. Vural Akışık'ın; Emlak Bankası'nın gerek kamu, gerekse bireysel bankacılıkta başarısız olduğu, ödeme gücünün kalmadığı ve varlığını sürdürümez durumda olduğu gibi sözlerini kınadıklarını belirten çalışanlar, sarf edilen sözlerin tümüyle gerçeğe aykırı ve bankayı karalamaya yönelik olduğunu söylediler.

Güvenceleri yok

Herhangi bir aşırı tepkilerinin ve iş yavaşlatma gibi bir niyetlerinin olmadığını belirten Emlak Bankası Sinop Şubesi Müdür Yardımcısı Gazi Erkılıç, siyasilerin yaptıkları hataları banka personelinin çektiğini söyledi.

Erkılıç, "Biz çalışanları bankamızın tasfiyesinin ardından Devlet Personel Başkanlığı emrine atayıp, daha sonra da bize orada 1 yıl süre ile ücret verilecekmiş. Bunun akabinde bu 1 yıl süre zarfında diğer kamu ve kuruluşlara yerleştirilememiş olan çalışanların ise işlerine son verilecekmiş. Yani hiç bir güvencimiz yok. Bankamızı siyasiler batırdılar. Şimdi de ceremeyi bize çektiriyorlar" diye konuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.