HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 27 TEMMUZ 2021, SALI

Erdoğan dava açacak

16.10.2003 00:00:00
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'a gitmek üzere geldiği Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, "İmam hatip okullarını Türkiye'ye bela edenler veya Türkiye'nin başındaki imam hatip belası ifadeleri çok çirkindir, çok köşelidir, çok sıkıntılıdır" dedi. Erdoğan, kendisinin de imam hatip mezunu olduğunu hatırlatarak, "Ben bu ülkenin başına bela değil, ülkeme hizmet için o bela diyenleri çok çok gerilerde bırakan bir insanım ve bu hakareti asla kabul edemem, affetmem ve bunu diyenlere de kişisel dava açacağım ve bu davanın da takipçisi olacağım" diye konuştu.

İmam hatip okullarını Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinin kurduğunu belirten Erdoğan, "Bunun menşeini araştırdığınız zaman cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e dayanır ve oradan bugüne kadar bu okul, öğrenciler mezun etmiştir" değerlendirmesinde bulundu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.