HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

Gel de ağlama!..

14.11.2001 00:00:00
Gecenin ilerleyen saaatleri... Pazar gününe selam ediyoruz...Sevincimiz, Everest Dağı'nın tepesinden el sallıyor! Yüksek dozajdaki sevincimizin dağların tepesine taşmasının tabiki bir sebebi var. Futbol tarihimizde evinde yenemediğimiz Avusturya'yı; koskoca bir çınar gibi deviriyoruz. 47 yıllık özlemin ötesinde sevgi bu. Sonrasında TV kanallarında zappingliyip duruyorum. Euro News'de takılıyorum. Spiker, Avusturya-Türkiye maçını kendi diliyle (İngilizce) aktarıyor ve; "Dünya kupası baraj maçlarında tek deplasman galibiyetini Türkiye aldı. Avusturya Okan Buruk'un golüne boyun eğdi" diyor. Arkasından band yayına giriyor; beş karşılaşma oyananmış; en üstte

Avsturya:0 -Türkiye:1

yazıyor. Ne favkaledelik, ne olağan üstülük, ne harükaledelik!..

Gel de ağlama!..

Ancak ağlamayı kısa kesmek gerek... Çarşamba'ya pike yapmalıyız... Şenol Güneş ve talebeleri de; sevinci ve ağlamayı kısa kesti. Maçtan on dakika sonra sahaya döndüler. Spiker Rüştü'ye, iki kelime ettiremedi. O hemen aktif dinlenme idmanına döndü. Ali Sami Yen'e gitmişti bile... İki-üç gündür Şenol hacaya yine direktifler, öğütler, bunun yanında yumuşak eleştiriler gırla gidiyor!..

Can çıkar, huy çıkmaz ki!.. Sanki Şenol Güneş onlara kulak asacakda!.. Yirmialtı tane cengaveri hazır kıta bekliyor. Hepsi oynamak için gözünün içine bakıyor. Ancak ne var ki; Güneş, sahaya 11 Milli çıkaracak. Üç maç önce hocasının elini sıkmayan Avusturya maçının en kahramanı Okan Buruk; pişman mıdır acaba?.. O ve bilge yorumcular bilmelidir ki; özellikle Milli davada kayırım ve kıyak geçme olmaz. Şenol da, sahaya, iyinin iyisi onbirini sürdü. Ama baktıkki Avusturya gecesinin yorumcusu dahi, ufaktan ufaktan eleştiri değirmenini döndürüyor. Yazıktır, ayıptır!.. Geçen Cumartesiyi bugüne taşıdık durduk. Esas gün bugün. Benim bu gece için "Şenol hocaya tek hatırlatmam olacak, çok yi biliyor ama... Sevgili Güneş hani bazen huyumuzdan suyumuzdan mıdır nedir, rehavete kapılıyoruz ya; işte beni bu ürkütüyor, korkutuyor. Gerçi 12. adamımız aportta; yine de kafamdaki acabayı söküp atamıyorum!.. Sakar sakar konuşmayı bırak da; Japonya kutlamasına katıl be adam..!
 
Osman Korkmazel / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.