HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 02 AĞUSTOS 2021, PAZARTESİ

Gelecek bizim

12.09.2001 00:00:00
Keşke 12 yaşında olsaydım da spordaki zaferlerimizi o gözle görebilseydim.

Neden Avrupa Şampiyonu olamadık diye üzülseydim.

Çocuklarımız basketbolda kaybettiğimiz şampiyonluk için bunları düşünüyor. Onların ufkunda Avrupa Şampiyonalarında daima final heyecanı var, dünya kupalarında başarı umutları var.

Bu ne demek biliyor musunuz? Sporda dünyada biz de varız demek. Böyle olunca bu gençlerimizin ufukları, motivasyonları bu şekilde oluşuyor. Ve onlar gözlerini hep yarışmanın en önde olanında ve en görkemlilerinde gezdiriyorlar.

Onlar bu motivasyonla uluslararası arenada büyük bir ülkenin evlatları olarak yer aldıklarını biliyorlar.

Gençler bekliyorlar ki, bu başarılar siyasette, kültürde, sanatta da olsun. Bu motivasyon onlara sıkıntılar içinde yaşadığımız bu günlerde moral veriyor. Sadece moral vermekle kalmıyor, sporda içinde bulundukları noktanın neden diğer konularda oluşmadığı sorusunu düşüncelerinde dolaştırıyorlar.

Futbolda yenilgilere rağmen attığımız gollerle avunduğumuz günleri geride bıraktık. Bu hem basketbolda, hem de futbolda öyle kolay olmadı. Bu başarı için feragat gerekiyor, çalışma gerekiyor, mücadele gücü gerekiyor, ısrarla kovalamak gerekiyor. Gerek futbolda, gerek basketbolda bu özellikleri ısrarla kovalayan dürüst insanlar var oldukça, bunların sonuçlarını gördükçe, sayıları hergün artacak dürüst ve çalışkan insanlarla daha büyük ufuklara koşacağımız anlaşılıyor.

Artık ben yaptım oldu dönemleri geride kaldı. Şimdi bilimsellik, güncellik, çocuklarımızın ufkunu genişletti.

İki takımla şampiyonlar liginde bu sene mücadele edeceğimiz futbolda belki istemediğimiz sonuçlar ortaya çıkabilir. İnanın gençlerin bu zaferlerle oluşmuş yeni bakışları sporun her dalında alışkanlık haline getirmeye başladığımız yeni başarıların en büyük sebebi olacak.

Bu güven yüreğimize su serpiyor.
 
Osman Korkmazel / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.