HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 02 AĞUSTOS 2021, PAZARTESİ

Güneşten uzak durun

10.07.2001 00:00:00
Güneş yanıkları ve sıcak çarpmalarına karşı alınacak önlemler konusunda bilginiz var mı?

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yaz mevsimi ile birlikte artan hava sıcaklığına paralel olarak tatil ve seyahat aktivitelerinin de artış gösterdiği belirtilerek, vatandaşların almaları gereken önlemler sıralandı.

Aşırı sıcaklardan özellikle, çocuklar, yaşlılar, kalp ve akciğer hastaları ile deri hastalığı olanların etkilendiği belirtilen açıklamada, güneş ışınlarının 11.0016.00 saatleri arasında daha güçlü olduğu hatırlatıldı.

Sıcak havalarda, güneş yanıklarının yanı sıra, güneş çarpması içinde dikkatli olunması, bol sıvı alınması, gölge ve serin yerlere gidilmesi, uzun süre güneş altında çalışılmaması gerektiği vurgulanan açıklamada, güneşten oluşacak yanıklarda kesinlikle yoğurt ve benzeri maddeler kullanılmaması, bu durumda soğuk kompres uygulanması istendi.

Açıklamada, müdahale gerektiren güneş yanıklarında hekime danışmadan hiç bir şekilde merhem sürülmemesi gerektiği de bildirildi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.