HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

Hasat başladı

28.08.2001 00:00:00
Ulusal Kurtuluş Ordusu yetkilisi, Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada, "Silahsızlanmaya başladık" dedi.

Bölgeye konuşlanan NATO birliklerinin, "Esas Hasat Zamanı" operasyonu çerçevesinde silah toplamaya başladıkları ilk bölge olan Kumanovo'da açıklama yapan yetkili, ilk etapta teslim edilecek silah sayısı hakkında bilgi vermedi.

Üsküp'teki NATO sözcüsü Barry Johnson da Arnavut askerlerin silahlarını teslim almaya başladıklarını söyledi.

Öte yandan, operasyon çerçevesinde görev alan İngiliz askerin dün bir grup tarafından öldürülmesinin, operasyon sürecini etkilemeyeciği bildirildi.

İngilizler fire verdi

NATO'nun Makedonya'da düzenlediği "Esas Hasat Zamanı" operasyonuna katılan birliklerde görev yapan bir İngiliz askerinin öldürüldüğü bildirildi.

İngiliz Binbaşı Neal Peckham, yaptığı açıklamada, İngiliz askerin, Makedonya'nın başkenti Üsküp'e giderken, bir grup gencin saldırısına uğradığını söyledi.

Binbaşı, askerin, ABD'nin Kosova'daki Bondsteel kampında bulunan askeri hastanesine götürüldüğünü, buradan nakledildiği Üsküp'teki Üniversite Hastanesi'nde hayatını kaybettiğini belirtti.

Üsküp'te patlama

Makedonya'nın başkenti Üsküp'te, gece çöp bidonuna yerleştirilen bir bomba patladı.

Bütün kentte duyulan patlamada can kaybının olmadığı, bazı dükkanların camlarının kırıldığı ve bazı araçların hasar gördüğü bildirildi.

Bombanın, kentin kuzeyinde, Arnavut ve Makedonların oturdukları Sever semtinde patladığı bildirildi.

Arnavut askerlerin etkin olduğu Celopek bölgesinde bir Makedon'a ait motel dün havaya uçurulmuş, patlamada 2 Makedon'un öldüğü bildirilmişti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.