HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 22 HAZİRAN 2021, SALI

Haydar Baş’a tuzak

15.01.2019 00:00:00
Prof. Dr. Haydar Baş'ın Susurluk'ta yaşadığı olaya duyulan toplumsal infial artarak devam ediyor. Normal şartlar altında Balıkesir Valiliği ile Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'nün Haydar Baş Bey'in can ve mal emniyetini sağlamak için gerekli tedbirleri alması gerekirken, 'terör ihbarı var' denilerek aracının durdurulması, Susurluk Trafik Şubesi'ne bağlı özel arama bölümüne alınmak istenmesi kabul edilmesi mümkün olmayan bir 'asayişsizlik örneği'dir.

Konunun kamuoyuna yansımasından sonra Balıkesir Valiliği'nin yaptığı "Olay asılsız bir ihbar sonucu gerçekleşti, tahkikat devam ediyor" şeklindeki açıklama ise kafamızdaki soruları daha da derinleştirdi.

Türkiye ne zamandan beri asılsız ihbarlarla bir parti genel başkanının ve yanındaki konvoyun yolunun kesildiği, terör suçlusu aradığı bir ülke halini aldı?

Emniyete bir ihbar yapılıyorsa ve ihbarda plaka numarası veriliyorsa, aracın kime ait olduğu saniyesinde ortaya çıktığına göre neden buna rağmen BTP konvoyuna çevirme yapıldı?

Balıkesir Valiliği 'asılsız ihbar' diyerek inşallah olayı sürüncemede bırakmaz ve Sayın Baş'a kurulan bu tuzağın faillerini ortaya çıkartır.

Unutulmasın ki, FETÖ'nün devlete hakim olduğu yıllarda bu gibi kumpas ve tuzakların yüzlercesine maruz kalan bir genel başkan, hakkını sonuna kadar arayacaktır.

Asılsız denilen ihbarı yapanların, terör suçlusu diyerek durdurdukları aracın içinde kimin ya da kimlerin olduğunu bilmemeleri mümkün değil. Balıkesir Valiliği'ne düşen, 'asılsız' denilen bu ihbarın 'aslında kimler tarafından organize edildiğini' bulmaktır.

İsterlerse kendileri, Haydar Baş ve arkadaşlarının 20 yıl boyunca devletin içine sızmış FETÖ çeteleri tarafından ne gibi tuzak ve kumpaslara maruz kaldığına dair yüzlerce bilgiye ulaşırlar.

Haydar Baş'ın mazisine baktığınızda terör bulamazsınız; ilim bulursunuz, irfan bulursunuz, fikir bulursunuz, kalplere hitap eden reçeteler bulursunuz.

Haydar Baş'ın mazisine baktığınızda; model bulursunuz, tez bulursunuz, çare bulursunuz, çözüm bulursunuz.

Haydar Baş'ın mazisine baktığınızda 'önce insan' bulursunuz, "İnsan gönüldür gönül" çağrısı bulursunuz, "Türk milleti ayağa kalk" haykırışı bulursunuz.

Haydar Baş'ın mazine baktığınızda Atatürk bulursunuz, Zübeyde Hanım bulursunuz, Ali Rıza Efendi bulursunuz.

Haydar Baş'ın mazisine baktığınızda birlik ve berberliğin temel unsurlarını bulursunuz, milli kahramanlar konferansları bulursunuz, "Atatürk vatandır" panelleri bulursunuz.

Haydar Baş'ın mazisine baktığınızda Milli Ekonomi Modeli bulursunuz, "Mevlana'da İnsan Hakları"nı bulursunuz, "Hoş Geldin Atatürk" bulursunuz.

Haydar Baş'ın mazisine baktığınızda Mevlana'ca bir dil, Atatürk'çe bir bakış, Hz. Ali'ce bir yol, 'Türk milleti'nce bir hedef bulursunuz.

Evet, ey ruhlarını satmış asılsız ihbarcılar!

Haydar Baş'ın mazisinde insanı insan yapan, devleti devlet yapan, milleti millet yapan her şeyi bulursunuz ama 'terör' bulamazsınız.

Teröre ancak asılsız ihbarı yapanların izini sürerek ulaşabilirsiniz.

Bu tuzak ve kumpasları kuranlara son sözüm.

"Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır!" (Enfal/30)
 
Misafir Kalem (B) / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.