HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Hükümette son rötuşlar

20.07.2001 00:00:00
Bulgaristan'da koalisyon hükümeti kurma görüşmelerinde bulunan Türklerin Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH), yeni hükümette en az iki bakanlık istediği bildirildi.

HÖH lideri Ahmet Doğan, parlamento grubu toplantısında yaptığı açıklamada, hükümeti kurmakla görevlendirilen eski Kral 2'inci Simeon liderliğindeki "2'inci Simeon Ulusal Hareketi" (NDSV) ile hükümeti kurabilmeleri için, Tarım ve Çevre bakanlıklarının kendilerine verilmesi gerektiğini söyledi.

Doğan, ayrıca üç bakan yardımcılığı ile Türklerin yoğun olarak yaşadıkları Kırcaali'de bölge valisinin kendi partisinden olmasını istedi.

Parlamento grubunda, NDSV ile yarın imzalanması beklenen koalisyonortaklık anlaşması konusunda ciddi tartışmaların yapıldığını itiraf ederek, "HÖH genç, yetenekli ve eğitimli kadroya sahiptir. Kamuoyu tarafından ismi halen bilinmeyen birçok genç uzmanımızın ülkemizin yönetimine büyük katkısı olabileceğini inanıyoruz"' diye konuştu.

HÖH'nin NDSV tarafından kendisine sunulan koalisyonu protokol taslağıyla ilgili görüşlerini bildirmesi bekleniyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.