HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

İngiliz haydutlar

16.10.2003 00:00:00
Mlli futbolcu Alpay ile ilgili İngiliz gazetelerinde yer alan, "haber ve yorumlar"ın dozu, ABD ve Güney Afrika Cumhuriyeti'nde eskilerde yaşanan ırk ayrımcılığı seviyesini çoktan aştı. İngiliz holiganlar, Alpay'ı, darağacına asıp idam ettiler. Ölüm tehditleri de alan Alpay, takımı Aston Villa'nın önceki günkü antrenmanına katılmadı. Alpay, evinden dışarı bile çıkamıyor. İngiliz halkı, 50'ye yakın kişiyi öldüren, gelmiş geçmiş en büyük cani olan "Karındeşen Jack'e bile bunu yapmadı."

Sahneyi hatırlayacaksınız. 11 Ekim'deki Türkiye-İngiltere Milli maçında Alpay, penaltıyı kaçıran Becham'a diklenmiş, adeta "gördün mü şımarıklığının bedelini" demişti. Sahne hoş değildi. Alpay'ın devre arasında soyunma odasına giden koridorlarda, Becham'ın sülalesini ipe dizdiği de iddia ediliyor. Alpay, bu yöndeki iddiaları yalanladı.

İngiliz küstahlığı bilinen bir küstahlık türüdür. Dünyanın hem en seviyeli, hem de rezil basını onlarda. Özellikle çok trajlı tabloid gazeteler, rezaletin danıskası. Hiçbir ahlakı kuralları yok. Nefret, ihtiras, şiddet, cinsel çarpıklık, kan, ölüm günlük temaları...

Alpay da böylesine "alçak bir toplum"un yaşadığı bir ülkede futbol oynuyor. Bir İngiliz takımına transfer olarak kendisi kaşındı. İngiliz gümrük yetkililerinin Beşiktaş ve Gençlerbirliği'ne yaptıkları insanlık dışı muamelede ortada. Bir Türk olarak Avrupa'da futbol oynanmayacak ülkelerin başında İngiltere gelir. İngilizlerin Türklere karşı tavrını şöyle özetleyebiliriz: "Sırtlan desek, sırtlana hakaret; yılan, desek yılana hakaret; domuz desek, domuza hakaret olur. Salyalı kudurk köpek desek, hayvanlar aleminin hiçbir ferdi alınmaz herhalde. Ne de olsa bu örnek hastalıklı bir hali sembolleştiriyor."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.