HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 09 MAYIS 2021, PAZAR

İsrail tankları ateş açtı: 1 ölü

23.07.2001 00:00:00
İsrail askerlerinin Gazze Şeridi'ndeki El Mukraka adlı Filistin köyüne açtığı tank ateşi sonucu bir Filistinli öldü

Filistinli hastane yetkilileri Yahya El Daya adlı 48 yaşındaki Filistinlinin aldığı şarapnel yaraları sonucu hayatını kaybettiğini belirttiler.

Meydana gelen bu son olayla geçen yıl Eylül ayından itibaren 490 Filistinli, 128 İsrailli ve 13 İsrailli Arabın öldüğü belirtiliyor.

İran'dan kınama

İran, işgal altındaki Filistin topraklarında meydana gelen son ölümler nedeniyle İsrail'i sert bir şekilde kınadı. İRNA'nın haberine göre, Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hamid Rıza Asefi yaptığı açıklamada, "İsrail'in yayılmacı politikaları ve suçlarına verilen desteğin, Filistin'i, Siyonistlerin her gün suç işlediği bir sahne haline getirdiğini" söyledi. Uluslararası kamuoyunu Filistin'in kaderi konusunda suskun kalmakla suçlayan Asefi, "İsrail'in işlediği suçlara son vermek için uluslararası topluluğu derhal müdahale etmeye" çağırdı. İsrail'in Filistinli genç ve çocukları öldürerek, Filistin ulusunuyoketmeyi amaçladığını ifade eden Asefi, İran'ın Filistinlilerin haklarını geri almak için İsrail'e karşı direnişine tam destek verdiğini kaydetti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.