HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 20 HAZİRAN 2021, PAZAR

Kabe’de bayram namazı

13 23:42:00.05.2021
Kabe'de bayram namazı korona virüs önlemleri altında kılındı
Suudi Arabistan’da bulunan Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'de korona virüs tedbirleri altında Ramazan Bayramı namazı kılındı.
 
Korona virüs önlemleri nedeniyle Müslüman alemi bu yıl da Ramazan Bayramını alınan tedbirle kutluyor. Mekke’de bulunan Mescid-i Haram ve Medine’de bulunan Mescid-i Nebevi'de Ramazan Bayramı namazı alınan önlemlerle kılındı. Sosyal mesafe kuralına uyan Müslümanlar, bayram namazını hep birlikte eda etti.
 
Alınan tedbirler kapsamında, bayram namazını sadece Suudi Arabistan İki Kutsal Cami İşleri Genel Başkanlığı tarafından açılan telefon uygulamaları ve internet sitesi üzerinden kayıt yapanlar Mescid-i Haram'da ve Mescid-i Nebevi'de kılabildi.Namaz kılmak için izin belgesine sahip olanların girişine izin verildi. Suudi Arabistan İki Kutsal Cami İşleri Genel Başkanlığına göre Mescid-i Haram'da ve Mescid-i Nebevi'de bayram namazı için 30 özel alan kurulmuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.