HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Karadan hac Suriye'ye bağlı

15.07.2001 00:00:00
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz, karayoluyla hacca gidiş için Suriye ve Suudi Arabistan'dan resmi cevap beklediklerini söyledi.

Yılmaz, karayoluyla hacca gidiş için çalışmalarını sürdürdüklerini ve bu konuda Suriye ve Suudi Arabistan ile görüşmelerde bulunduklarını bildirdi.

Tercihimiz karayolu

Karayoluyla hac ziyaretinin yapılması durumunda ziyaret süresinin bir ay dolmadan tamamlanabileceğini ifade eden Yılmaz, şöyle dedi:

"Hava yoluyla ziyarette uçak sayısı yeterli olmadığı için hacılar 45 gün Suudi Arabistan'da kalıyor. Oysa karayoluyla ziyaret bir ay dolmadan tamamlanabilir. Bu nedenle karayolunu tercih ediyoruz.

Karayolu ziyareti Suriye güzergahından geçekleştirilecek. Bu konuda Suriye'den şifai olarak olumlu cevap aldık. Onlarda arzuluyorlar. Geçmişteki sıkıntılar da bu vesileyle izole edilmiş olacak. Suriye ve Suudi Arabistan şifai olaark olumlu görüş bildirdiler. Resmi cevap bekliyoruz."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.