HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Kasaplar köşeye sıkıştı

06.07.2001 00:00:00
Karaciç'e yakın bir kaynak, Bosna'da saklanan Karaciç'in "sonsuzakadar kaçamayacağını anladığını, ayrıca parası tükenmeye başladığı için korumalarının onu terk etmeye başladığını" söyledi.

Aynı kaynak, Karaciç'in, cezasının hafiflemesi için, geçen hafta Lahey'e teslim edilen Yugoslavya'nın eski devlet başkanı Slobodan Miloşeviç aleyhine tanıklık etmeye karar verdiğini, bu amaçla son iki yıldır buna ilişkin belgeler topladığını öne sürdü.

Davulcunun şahidi zurnacı

Bosnalı eski Sırp liderin eşi Ljiljana Zelen-Karaciç, eşinin mahkemeye teslim olmaya hazır olduğu yolundaki iddiayı reddederek, Karaciç'in mahkemeye çıkması halinde bile hiç kimse aleyhine tanıklık etmeyeceğini söyledi.

Ljiljana Zelen-Karaciç, eşinin mahkemeye karşı olan düşüncelerinindeğişmediğini ve hiçbir koşulda değişmeyeceğini belirtti.

Bosnalı Sırp liderin savaş suçu işlemediğini de savunan Ljiljana Zelen-Karaciç, eşinin, zamanın çoğunu savaşı yaymak yerine görüşme masasında geçirdiğini söyledi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.