HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 23 HAZİRAN 2021, ÇARŞAMBA

Katiller!

09.10.2001 00:00:00
ABD Başkanı George W. Bush, Afganistan'a bomba yağdırmaya başladıkları saatte kararlı ve gururlu bir eda ile şu açıklamayı yapıyordu:

"Terörizme karşı verdiğimiz mücadelede tarafsız kalanlar katillerle aynı saftadır."

Çok doğru bir söz! Aynen katılıyorum! Hatta ayakta alkışlıyorum.

Terörizme karşı tarafsız kalmak terörü desteklemek anlamına gelir. Masum insanların öldürülmesine sessiz kalanlar elbette "teröristlerle" birliktedirler.

Teröre karşı verilen mücadelede tarafsız kalanlar böyle ağır bir dille suçlandığına göre, "terörün direkt destekteçisi olanlar, teröristi himaye edip kollayanlar, besleyenler, konuk edenlere" terörist oğlu terörist demesi lazım gelir Bush'un.

Bizim konumuz da bu zaten.

Tarafsızlık hafif kalır, destekçilere söylenecek lafı hele bir belirleyelim.

Bugüne kadar ABD'nin ve Avrupa'nın Türkiye'nin maruz kaldığı terörist saldırılar karşısında nasıl göbek attığını, nasıl, teröristleri himaye ettiğini bir kez daha anlatalım da "katillerle aynı safta olanlar" bir kez daha deşifre olsunlar, bir kez daha gerçek yüzlerini göstersinler istedik.

PKK lideri İtalya'ya sığındığında onu malikânelerde ağırlayanlar, havyarlarla, özel şaraplarla besleyenler İtalyanlar olduğuna göre katillerle aynı safta olanların başında onlar geliyor.

Vatikan'ın dini otoritesinin başındaki kişilerden Kardinal Arinze, "PKK terör örgütü değildir. Onlar bağımsızlık mücadelesi veren bir halkın temsilcileridir" diyerek 30 bin insanın katilini "özgürlük savaşçısı" konumuna yükselttiğine göre "asıl katillerin safında olan kurum Vatikan'ın ta kendisidir."

PKK en önemli yerleşim alanı olarak Almanya'yı seçtiğine ve yıllarca buradan beslendiğine göre katillerle aynı safta olan ülkelerin başında geliyor Almanya.

PKK'nın sürgünde parlamento kurmasına izin veren İspanya ve Hollanda da katillerle aynı safta olan ülkeler arasında yer alıyor.

Özdemir Sabancı'nın katili Fehriye Erdal ve DHKP-C lideri Dursun Karataş'a yıllardan beri birinci sınıf misafir muamelesi yapıp ağırlayan Belçika da "katillerle aynı safta" yer alıyor.

Tabi bütün bunların yanısıra, ABD'de PKK'nın ofis açmasına müsaade eden, ASALA militanlarına geniş bir özgürlük alanı sunan ve onlarca diplomatımızın öldürülmesine sebep olan Amerikalılar da "katilerle aynı safta" yer aldılar yıllarca.

Bush'un açıklaması çok doğru! Aynen katılıyorum!

Böylece kim katillerin safında, kim katillere destek verdi, kim onları besledi bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

ABD ve Avrupa kendi çıkarları için terörizme bu denli destek vermeselerdi bugün kan gövdeyi götürmeyecekti.

Besledikleri karga sonunda onların da gözünü oydu.

Şimdi "bizimle birlikte olanlar, olmayanlar, terörü destekleyenler, desteklemeyenler" şeklindeki sınıflandırmaları gündeme getirdikçe, kendi kanlı ellerinden damlayan katliam kokuları doluyor ciğerlerime.

Bu ülkenin teröre kurban verdiği onbinlerce insanın sorumluların, destekçilerinin gerçek yüzlerinin pis görüntüleri çıkıyor karşıma.

Körfez Savaşı esnasında "Irak Türkiye'ye saldırırsa NATO'nun 5'inci maddesinin uygulanmasını kabul etmeyiz" diyen ülkeler guruhunun, bugün bir örgütün saldırdığı ABD'ye karşı 5'inci maddeyi anında devreye sokmalarındaki iki yüzlülük bulandırıyor midemizi.

Sayın Bush doğru söylüyor.

Terörizme karşı tarafsız kalanlar katillerle beraber demektir.

Yuh o katillere!

Yuh o insan hakları koruyucusu geçinen, insan ve yönetim müsveddelerine.

Hangi ülke iseler ve hangi ülkenin yöneticisi iseler yuh onlara!
 
Misafir Kalem (B) / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.