HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 15 MAYIS 2021, CUMARTESİ

Konya tahkime gidiyor

03.10.2005 00:00:00
Konyaspor, kendi sahası ve seyircisi önünde hatalı kararlarla 4-2 yenildiği olaylıFenerbahçe maçının yeniden yapılması için Tahkim Kurulu'na gitmeye hazırlanıyor.

Basın Sözcüsü Güven Öten, karşılaşmanın ardından Aykut Kocaman'ın Konyaspor teknik direktörlüğünü bırakmayı değil, futbol hayatını noktalamak istediğini; ancak yapılan toplantının ardından bu kararından vazgeçtiğini belirtti. Kocaman, "Aykut Hoca şu an, o zamanki ruh halinden daha farklı bir pozisyondaydı. Çalışmakla, mücadele etmekle her şey olmuyor gibi bir düşünce içine girmişti. Futbol hayatını bırakmak istedi. Bu kararından vazgeçirmek için saatlerce çabaladık. Görevi bırakmasının Anadolu'daki dürüst antrenörlere darbe vuracağı konusunda fikir birliğine vardık. Bunun yanı sıra Türk futbolunda belli yerlere gelmiş kişilerin telefonla aramasının da bu kararı almada katkısı büyüktür. Kendisi şu an Konyaspor Teknik Direktörü olarak görevinin başındadır" diye konuştu. Peşini bırakmayacağızOlaylı geçen maçın ardından bu işin peşini bırakmayacaklarını dile getiren Öten, "Taraftarlarımızdan en üst düzey yöneticilere ve bürokratlara kadar Konyaspor camiası olarak kenetlendik. Bu işin peşini bırakmayacağız. Gerekirse Tahkim Kurulu'na gideceğiz ve maç görüntülerinin tekrar izlenmesinin ardından maçın tekrar oynatılması konusunda başvuru yapacağız. Çok yazık oldu. Maçın ardından olaylar çıkmaması için dua ettik. Büyük kavgalar olsaydı, insanlar zarar görseydi, bunun hesabını kim verecekti? Kenetlenmiş vaziyetteyiz, direneceğiz" dedi.

Özden hakeme tepkiliKonyaspor'un başarılı kalecisi Özden Öngün, Fenerbahçe maçının hakemi Özgüç Türkalp'e tepki göstererek, Anelka'nın attığı ilk golde verilen kararın Türk futbol tarihine kara bir leke olarak geçeceğini söyledi. Pozisyonda Anelka'nın kendisine hem faul yaptığını hem de topa eliyle vurarak gol attığını ifade eden kaleci Özden, "Bu pozisyon Türk futbol tarihine kara bir leke olarak geçecektir. Zaten o golden sonra iki de sarı kart gördük ve tüm moralimiz çöktü. O vakte kadar müthiş top oynamıştık. Ancak bir hakem maçı böylesine mahvedebilir. Bu sadece bizim başımıza gelmiyor. Bütün Anadolu kulüplerinin kaderi böyle. Türkiye'de sadece 3 büyükler top oynuyor, lig 3 büyüklerin ligi. Ben bunları Kocaelispor'da da, Kayserispor'da da yaşadım" dedi. Kendilerinin de hataları olduğunu belirten kaleci Özden, "Maç 2-1 e gelmiş. Herkesin aklı birinci golde kalmıştı. Moralimiz çöktü. Ardından 2. gol de gelince gerçekten dağıldık. Fenerbahçe'nin 3. golü geldikten sonra, Ceyhun hakeme 'Maçı mahvettin' dedi ve kırmızı kart gördü. Ardından da en azından bir beraberlik yakalayalım derken 4. golü yedik. Kısacası hakem bizi mahvetti. Maçın kaderini değiştirdi. Ben herkese çağrıda bulunuyorum. Anadolu kulüplerinin hakkını yemesinler" diye konuştu.


Senteks
Panax nedir
logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.