HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Körü körüne icraat

10.07.2001 00:00:00
Başbakan Bülent Ecevit, Koalisyonu oluşturan partilerin genel başkanlarının Başbakanlık Merkez Binası'nda gerçekleştirdiği 1 saat 25 dakika süren toplantı sonrası, yazılı bir açıklama yaptı.

Ecevit, Türkiye ile IMF arasındaki ilişkinin yapay bir pürüzle gölgelenmemesi için, Telekom Yönetim Kurulu'nda gerekli değişikliğin yapılması amacıyla Telekom Genel Kurulu'nun yeniden toplantıya çağrılmasını kararlaştırdıklarını bildirdi.

Yükümlülüklerimizi yerine getirdik

Toplantıda IMF ile Türkiye arasındaki anlaşmanın uygulanmasındaki son durumu değerlendirdiklerini bildiren Ecevit, Türkiye'nin yükümlülüklerini alışılmamış bir süratle özenle yerine getirdiğine inandıklarını kaydetti. Hükümetin geçen süre içinde gerekli tüm düzenlemeleri yaptığını ve TBMM'nin de ilgili yasaların tamamının çıkartılmasını sağladığını belirten Ecevit, "Nitekim, IMF Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Köhler'in 6 Temmuz 2001 tarihli mektubunda da bu düzenlemeler 'eşi görülmemiş bir çaba' olarak zikredilmektedir" dedi.

IMF'yi anlamıyoruz ama

dediklerini yapacağız!!!

Ecevit, açıklamasında şunları kaydetti:

"Buna karşın, IMF, Telekom Genel Kurulu tarafından seçilen yeni yönetimin niyet mektubundaki kriterlere uygun olmadığını iddia etmektedir. Bu görüşe katılmadığımız gibi bu konunun ilişkilerimiz açısından bu ölçüde önemsenmesini anlatmakta da zorluk çekmekteyiz. Ancak, aramızdaki ilişkinin bu şekilde yapay bir pürüzle gölgelenmemesi için Telekom Yönetim Kurulu'nda gerekli değişikliğin yapılması amacıyla Telekom Genel Kurulu'nun yeniden toplantıya çağrılmasını kararlaştırdık. Ayrıca, daha önce Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na alınan sorunlu bankalarla ilgili işlemlerin çabuklaştırılması için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu nezdinde gerekli girişimde bulunacağız. Hükümetimiz, niyet mektubunda yer alan yükümlülüklerini bundan sonra da eksiksiz yerine getirmeye devam edecektir. Aynı duyarlılığı Uluslararası Para Fonu'nun da göstereceğini umarız."
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.