HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Kreditörleri korku sardi

18.09.2001 00:00:00
Uluslararasi Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankasi'nin 29-30 Eylül için planlanan sonbahar dönemi toplantilari, ABD'deki terörist saldirilar sonrasinda güvenlik endiseleri nedeniyle ertelenecek. IMF ve Dünya Bankasi toplantilari hazirlik çalismalarina yakin yetkililerin verdigi bilgiye göre, bu konudaki resmi açiklamanin da gelecegi yönünde. Yetkililere göre, toplantilarin yeni bir takvime baglanip baglanmadigi veya ne zaman yapilacagi belli degil. Dünya Bankasi ve IMF, toplantilarin ertelenmesinin gerekliligi hususunda ilke anlasmasina vardi. Fakat, her iki uluslararasi mali kurulusun yönetim kurullarinin karar almalari gerekiyor. Bu arada Dünya Bankasi'nin kalkinma çalismalarina alternatif kalkinma projeleri çikaran ve uygulayan uluslararasi sivil toplum örgütü ve Banka'yi çok elestiren Oxfam, IMF ve Dünya Bankasi'nin bu yilki toplantiyi ertelemek yerine, tamamen iptal etmesini, bu dönemin de, ABD'Deki terörist saldirilarda ölenler için yas tutularak ve insani eylemlerde bulunarak geçirilmesini istedi.

Almanya'dan benzer karar

Öte yandan Almanya Maliye Bakanligi Sözcüsü Maria Heider de, IMF-Dünya Bankasi toplantilarinin belirsiz bir tarihe kadar ertelendigine dair açiklamanin, bu aksam saatlerinde Washington'da yapilacagini bildirdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.