HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

Kriz derinleşiyor

08.09.2001 00:00:00
Derviş'in 'kriz bitti' açıklamalarına katılmadığını ifade eden İstanbul Ticaret Odası Başkanı Mehmet Yıldırım, ekonomik krizin gittikçe yoğunlaştığını söyledi

Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Kemal Derviş'in geçtiğimiz günlerde yaptığı 'kriz bitti' açıklaması iş dünyasından karşı tepki buldu. İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım, ekonomik krizin sürekli derinleştiği bu ortamda sosyal patlamaya adım adım yaklaşıldığı uyarısında bulundu. Yıldırım, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin "Yeni Dönemde Ekonomik Beklentiler" konulu "Perşembe Toplantıları"nda, Türkiye'de ekonomik programın 2000 yılında yanlış başladığını ve yanlış uygulandığını söyledi. Geçtiğimiz yıl Türkiye'de 55 milyar dolarlık ithalat yapıldığını, ithalat ve ihracat arasındaki 30 milyar dolarlık açığın dövizin, değerinin altında tutulmasından kaynaklandığını ifade eden Yıldırım, "Türkiye belli çevrelerin arzu ettiği devlet görüntüsüne bir türlü gelemiyor" dedi. "Türkiye'yi kayıt dışı ekonominin ayakta tuttuğunu" söyleyen Yıldırım, "kayıt dışı ekonominin tamamen reel sektörün içinde eridiğini" ifade etti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.