HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

Makedonya görüşmeleri sonuçsuz

31.07.2001 00:00:00
Avrupa Birliği'nin Makedonya temsilcisi François Leotard, Arnavut ve Makedon siyasi partiler arasında yapılan görüşmelerdeki engellere rağmen, gelecek günlerde başarı sağlanacağını umduğunu söyledi. France-Inter radyosuna konuşan Leotard, görüşmelerin, "olağanüstü zor" geçtiğini kabul etti, ancak yoğun görüşmelerle başarma iradesinin sorunların üstesinden geleceğini belirtti.

"İç savaşın, Makedonya gibi küçük bir ülke ve tüm bölge için tercihlerin en kötüsü olacağını" söyleyen Leotard, bundan kaçınmaya çalıştıklarını kaydetti.

"Krizin eşiğinde olduğumuzu biliyoruz" diyen Fransız temsilci, ancak bu krizin istek ve iradeyle aşılabileceğini belirtti.

Makedon birlikleriyle Arnavut militanlar arasında 5 aydır süren çatışmaları ve anlaşmazlıkları sona erdirmek amacıyla son olarak Ohrid'de yapılan görüşmelerde ilerleme sağlanamamıştı. Leotard ve ABD'nin Makedonya temsilcisi James Pardew'un arabuluculuk yaptığı görüşmelerin bugün de sürmesi bekleniyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.