HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 20 HAZİRAN 2021, PAZAR

Meğer yoksulluk tam sıfırlanmamış!

08 02:14:00.05.2021
Küçükçekmece'de erzak dağıtımında uzun kuyruklar oluştu
Küçükçekmece’de ihtiyaç sahipleri için yapılan erzak dağıtımında uzun kuyruklar oluştu. Oluşan kuyruk drone ile havadan görüntülendi.
 
Sefaköy’de bir grup gencin girişimiyle başlayan yardım kampanyası Sefaköy Anadolu Lisesi önünde devam etti. Yapılan gıda yardımında uzun kuyruklar oluştu. Temel gıda malzemeleri: pirinç, un, yağ, makarna gibi yiyeceklerin dağıtıldığı organizasyonda kuyruktaki vatandaşlara sık sık sosyal mesafe ve maske uyarısı yapıldı.
 
“8 günde 7 bin haneye ulaştık”
 
Yardımı organize eden gençler herhangi bir kurum veya kişi adına yola çıkmadıklarını kaydettiler. Allah rızası için bu işe kalkıştıklarını söyleyen Alper Eken, “Tamamen semtin gençleri olarak bu işi yapıyoruz. Yani gönlümüzden koptu. Bir cuma günü namaza gittik arkadaşımla. Vaazda da yardımdan destekten bahsedildi. Biz de ofiste otururken arkadaşım Rıdvan’a biz bir şeyler yapalım dedim. O şekilde yola çıktık. Bunu da kişiye özel yapmadık.
 
Evet ben başlattım ama bütün Küçükçekmece’nin gençleri bu işe imza attı. 8. günümüz ve 7 bin haneye ulaşabildik. Bu işin maddi boyutu da 50 bin civarında yardım edildi. Ben de 11 aydır çalışmıyorum. Evet maddi durumum orta halli” şeklinde durumu ifade etti.
 
Yardımı başlatan Eken, bu yardımların tam kapanma süresi boyunca devam edeceğini söyledi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.