HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 ARALIK 2021, PAZAR

Öğretmenler Günü'nde şehit öğretmen unutulmadı

24 10:20:00.11.2021
PKK terör örgütü tarafından şehit edilen Necmettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde unutulmadı
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde öğretmenlik yaparken, memleketi Gümüşhane’ye gittiği sırada Tunceli-Pülümür karayolunda PKK terör örgütü tarafından şehit edilen Necmettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde unutulmadı.
 
Necmettin Yılmaz’ın şehit edilişinin 5’inci yılında Türkiye Gençlik Vakfı Siverek temsilciliğinin gönüllü gençleri tarafından şehit öğretmenin okulu ziyaret edilerek, öğrencilerle birlikte Necmettin öğretmen anıldı, şehidin öğrencilerine çeşitli hediyeler verildi.
 
Öğrencilerle birlikte buruk bir Öğretmenler Günü yaşayan gönüllü gençler, Necmettin öğretmenin resminin bulunduğu masaya öğrencilerle beraber karanfil bıraktı.
 
Şehitleri unutmamak ve unutturmamak adına Öğretmenler Günü'nde gönüllü gençlerle birlikte ziyaret gerçekleştirdiklerini söyleyen Türkiye Gençlik Vakfı Siverek Temsilcisi Ramazan Lale, şunları kaydetti:
 
"24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın görev yaptığı okuldayız. Gönüllü gençlerimizle beraber buraya geldik, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında gönüllü gençlerimizle şehit öğretmenimizin öğrencilerini ziyaret ettik. Şehit öğretmenlerini anlattılar, biz de dinledik.
 
Gönüllü gençlerimiz de Necmettin öğretmeni tanıdı. Gençlerimizin Necmettin Yılmaz gibi yetişmelerini tavsiye ettik. Şehit öğretmenlerimizin unutulmaması adına cehaletle mücadele eden eğitimcilerimizi bu uğurda canını feda eden şehit öğretmenlerimizi unutmamak ve unutturmamak adına hüzünlü bir ziyaret gerçekleştirdik. Şehit olan tüm öğretmenlerimiz, gözünüz arkada kalmasın, emanetiniz emanetimizdir. Şehitleri unutmayacağız ve unutturmayacağız.’’
 
Şehit öğretmenin öğrencilerinden Esma Çeçan ise "Necmettin öğretmenimiz şehit edildiğinde ben birinci sınıf öğrencisiydim. Necmettin öğretmenimizin hiçbir dersini kaçırmazdık, kendisi bizi çok severdi, oyun oynardık, pasta getirip beraber keserdik. Karne gününde evine giderken şehit edildi. Çok üzüldük, onu hiç unutmadık. Mekânı cennet olsun’’ dedi.
 
Ziyaretin ardından gönüllü gençler, yanlarında getirdikleri malzemeleri öğrencilere hediye ederek derslerinde başarılar diledi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.