HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 29 TEMMUZ 2021, PERŞEMBE

Rektörden tercih önerileri

26.07.2001 00:00:00
ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ural Akbulut, üniversite adaylarına, tercihlerini yaparken sevmedikleri bir bölümü yazmamaları önerisinde bulundu. Tercih yapacak adayların çok dikkatli olmaları gerektiğini kaydeden Prof. Dr. Akbulut'un, önerileri ve uyarıları şöyle:

- Tercihlerinizi yaparken, puanım ziyan olmasın diye sevmediğiniz bir bölümü yazmayın. Mutlaka sevdiğiniz bir bölümü yazın. Çünkü puanı yüksek olup sevmediği bir bölüme giren, ancak sonra bölümden kurtulmak için uğraşan öğrencilerle karşılaşıyoruz,

- Bazı dershaneler, adayları ve velileri yanlış yönlendiriyor. Kendi dershanesine gelen bir öğrenci ne kadar yüksek puanlı bir yere girerse bunu kendi başarısı olarak görüyor. Adayları düşünmüyorlar,

- Şimdiki sisteme göre adaylar daha şanslılar çünkü puanlarını bilerek tercihte bulunuyorlar. Seçeceğiniz bölümle ilgili taban puanlarını iyi inceleyin.

- Seçeceğiniz meslek konusunda mutlaka bilgi edinin. O bölümlerde okuyan öğrencilerden, ders veren öğretim üyelerinden ve o bölümlerin mezunlarından bilgi almaya çalışın. Çünkü çok cazip görünen bazı bölümler aldatıcı olabiliyor.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.