HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Tabut tabut asker

13.10.2003 00:00:00
Irak'a asker gönderme tezkeresi Meclis'ten geçti.

Hükümet, asker göndermek için gün sayıyor.

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül her ne kadar "şartlar oluştuğunda asker gidecek" diyorsa da, şartlar çoktan oluşmuş durumda.

Daha doğrusu bu işin şartı şurtu yok.

ABD istedi. Tezkere çıktı. Asker yolcu...

Onbin kişilik Türk askeri gücünün Irak'ta konuşlanmasından sonra, Türk askerinin Ortadoğu'ya piknik yapmaya gitmediği de anlaşılacak.

Bütün Türk milleti soluğunu tutarak Mehmetçiklerin bir saldırıya uğraması halinde meydana gelebilecek duruma kilitlenecek.

AKP İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu, geçtiğimiz günlerde, Türk askerinin Irak'a gidişiyle ilgili dehşet verici ifadeler kullandı.

Şöyle dedi Müezzinoğlu:

"Asker bayrama gitmiyor. Ya da o bölgede yiyip içip yatmaya gitmiyor. Asker, zaman zaman, tabut tabut gelecek elbet. Kıbrıs'tan Bosna'dan Güneydoğu'dan şehitlerimiz geldi. Çanakkale Savaşı'nda şehit olan insanları üst üste koyup gönderdiler. Tabut bile yoktu."

"Biz askerimizi Somali'ye, Afganistan'a, Kosova'ya, Bosna'ya da gönderdik. Belirli dönemlerde Suriye'ye, Irak'a girişler oldu. O zaman da tabut tabut askerler geldi. Şimdi de gelir, sonra da gelecektir."

(İdealist Gazetesi, 10-15 Ekim, sayı 45)

AKP'li İl Başkanı Müezzinoğlu, "Irak'tan tabut tabut asker gelecek" diye haber veriyor.

Bunun da gayet normal olduğunu söylüyor.

Irak'a gidecek olan Mehmetçiklerin arasında ve gelecek olan tabutların içinde Müezzinoğlu'nun çocuğu olmadığı için rahat konuşuyor.

ABD'nin çıkarları uğruna ve Amerikan askerlerinin ölüm riskini azaltmak için ateş çemberine gönderilecek olan askerlerimizin arkasından, bir siyasetçinin böylesine rahat ve duyarsız bir şekilde konuşması anlaşılabilir gibi değil.

Bir siyasetçi "asker gönderiyoruz, yakında tabut gelecek, hazırlıklı olalım, bu gayet doğal bir sonuç" mantığını ortaya koyarken elini vicdanına koymalıdır.

Müslüman'ın Müslüman'a kurşun sıkması planını devreye koyan Amerika'nın, bu pis oyununda figüran olmak yerine, bu oyunu bozmak yakışır Müslüman'a.

Ve Milli Görüş" (!) denilen o fikir kaynağı bunu gerektirir.

Madem Mehmet'in Abdullah'a Abdullah'ın Mehmet'e kurşun sıkacağı bir durumu alkışlayacaktınız, madem Mehmet'lerin tabutlarının bir İslam toprağından uçaklar dolusu gelmesini doğal karşılayacaktınız, neden yıllarca kendinize "Milli Görüş" dediniz?

Neden cihat çığırtkanlığı yaptınız?

Mücahitlik bu mudur?

Be "Müezzin!"

 
Misafir Kalem (B) / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.