HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 17 MAYIS 2021, PAZARTESİ

Tatilcilere fırtına ve rüzgar engeli

05.11.2005 00:00:00
Ramazan Bayramı'nı Muğla'nın Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde geçiren turistler, bölgede  etkili olan fırtına nedeniyle denize giremediler.

Bodrum, Marmaris ve Fethiye'de turistler için teknelerle düzenlenen turlar da iptal edildi. Yat ve tekneler, rüzgar ve fırtınadan zarar görmemek için marina ve balıkçı barınaklarına demirlendi. Fırtınaya aldırış etmeden denize açılan bazı balıkçı tekneleri ise güçlükle barınaklarına döndüler.

Bodrum Otelciler İşletmeciler ve Yatırıcımlar Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt, bu yıl Ramazan Bayramı tatilinde bölgeye gelen turistlerin sayısının geçen yıllara göre azaldığını söyledi. Özyurt, havanın yağışlı olmasının da bunda etkili olduğunu belirtti.

Güney Ege Otelciler Birliği Başkanı Cengiz Aygün de Marmaris'te birçok otelin sezonu kapattığını ifade ederek, şöyle dedi: ''Marmaris'te 65 bin yatak kapasitesi bulunuyor. Ancak şu anda Ramazan Bayramı tatili nedeni ile sadece 10 otelimiz açık. Bu otellerin dolu olmasına rağmen şehir adeta ölü bir şehir gibi görünüyor.'' Bu arada, fırtına nedeniyle denize giremeyen tatilciler, sahilde yürüyüş yaptılar.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.