HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 23 HAZİRAN 2021, ÇARŞAMBA

TOBB zedelendi

15.06.2001 00:00:00
Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) geçmiş dönem başkanlarından Yalım Erez, "TOBB'un bugün içine düştüğü durumu üzüntüyle izliyorum"dedi. TOBB'un Türkiye'nin en itibarlı kurumlarından olduğunu savunan Erez, "Geçen haftadan bu yana süren istifa tartışmaları, farklı noktalara geldi, kurum yıpranıyor. Kimse buna izin veremez. TOBB bu duruma düşmemeliydi, bunun üzüntüsünü yaşıyorum. Güçlü ve itibarlı bir sivil toplum örgütü olan TOBB'un eski itibarı, kişisel itibarlardan çok daha yüksektir. TOBB Başkanları bu konularda son derece dikkatli hareket etmeli. Aynı dikkati TOBB eski başkanları da göstermeli, kurumun itibarı eski başkanların da sorumluluğundadır. TOBB'un itibarı hepimizin itibarından daha önemlidir"dedi.

Tüm tartışmaların uzağında ve tarafsız kaldığını belirten Erez, tartışmaların ivedilikle sonlandırılarak, aklı selimin galip gelmesini arzu ettiğini kaydetti. Erez, "TOBB içinde bazı yanlışlıklar var mutlaka ki bu hale geldi. Bu yanlışlıkların müsebbibi her kimse cezasını çekmelidir" açıklamasında bulundu.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.