HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 02 AĞUSTOS 2021, PAZARTESİ

Trabzon başarıya susadı

31.05.2001 00:00:00
Sadi Tekelioğlu'na Trabzonspor ile ilgili tüm merak edilenleri soran Mustafa Kahraman, Tekelioğlu'ndan aldığı cevaplar karşısında tek sonuç çıkardı: "Trabzonspor'u güzel günler bekliyor"

İşte Trabzonspor gündemine damgasını vuracak röpörtaj:

Kahraman: Yeni başkan Özkan Sümer ile birlikte göreve geldiniz. Çalışmaya başladığınız ilk günden itibaren takımla ilgili bir sezon değerlendirmesini yapar mısınız?

Tekelioğlu: "Biz göreve geldiğimizde takımdaki bütün futbolculara olumlu yaklaştık. Bu futbolcular transfer edildiğinde teknik direktör olsaydım, Lange hariç ben de alınmaları için okey verirdim. Bence yapılan en büyük hata Fatih, Selahattin ve Hüseyin gibi genç yıldızların takımdan gönderilmeleridir. Trabzonspor'un başarısız olmasındaki tek neden ise camia içerisinde yaşanan kaos ve güvensizliktir. Bu sorunlar, oyunculara yansıyınca, haliyle güvensizlik ortamından dolayı, sezon başarısız geçmiştir. Fakat ligin son 8 haftasında oluşan olumlu atmosfer, başarıyı getirmiş ve yeni sezon için de hedeflerimizi büyütmüştür."

Kahraman: Gelecek sezondan beklentileriniz nelerdir?

Tekelioğlu: "Trabzonspor şampiyon olduğu yıllardaki başarısını, camia olarak kenetlenerek yaşadı. Bu birliği, gelecek sezon oluştura bilirsek başarıyı Yakalayabiliriz. Ne kadar iyi oyuncu alırsak alalım, onlara Trabzonsporluluk ruhunu aşılayamazsak, başarılı olmamız zorlaşacaktır. 1983'den beri şampiyon olamamamızın tek nedenide budur."

Kahraman: Bu sene yaptığınız transferler bu ruhu algılayabilecek mi ve de yapılan transferler sizin talebinizle mi oldu? Çünkü anlaşılan 4 Brezilya'lı ve 3 Belçikalı oyuncunun transferinde bizzat başkan Özkan Sümer rol aldı.

Tekelioğlu: "Gelen oyunculara Trabzonsporluluk ruhunu aşılamamız gerekiyor. Yoksa onların böyle bir şeyi bilmesine imkan yok. Yeni futbolcularımıza Trabzonspor'un büyüklüğünü anlattıktan sonra başarının geleceğine inanıyorum. Başkanın transferleri yaptığı konusuna gelince. Yapılan spekülasyonlar yanlış. Biz tüm çalışmalarımızı başkanımızla birlikte, büyük bir gizlilik içinde yaptık. Bunları basına açıklamak zorunda değilim. Aldığımız oyuncuları başkalarına izlettirmektense, başkanımız bizzat izleyerek görüş sahibi oldu ve transfer etti. Bu konuda bize yapılan eleştirileri kabul etmemiz mümkün değil. Sütten ağzımız yandı, yoğurdu üfleyerek yiyiyoruz."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.