HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

Türkiye'deki ABD'liler şokta

13.09.2001 00:00:00
Otel ve pansiyonlarda müzik yayınları ile eğlence programları iptal edildi. Yakınlarına ulaşmaya çalışan ABD'li turistler, sabaha kadar TV başında gelişmeleri merakla izledi.

Washington ve New York'daki Dünya Ticaret Merkezi (World Trade Center) ile Pentagon'a düzenlenen saldırı ve binlerce insanın ölümünü Kapadokya'daki otellerine döndüklerinde öğrenen ABD'li turistler, büyük bir şok yaşadılar. ABD'li turistlerden bir kısmı olayı öğrenmelerinin ardından odalarına kapanırken, bir kısmı İnternet kafe ve TV salonlarına akın ettiler. Yaşanan olaylar nedeniyle Kapadokya'daki otellerde müzik yayınları durduruldu, eğlenceler iptal edildi.

ABD'li turistler avukat Jonathan Stoel, Carmen Guerrıcagııtıa ve Melanıe Mccool, ülkelerine yapılan saldırının dünya barışını zedelediğini belirterek, "Hain bir saldırı idi. Hepimiz büyük üzüntü içerisindeyiz. Saldırı gerçekleştirenleri kınıyoruz. Ailelerimize ve arkadaşlarımıza çeşitli yollardan ulaşmaya çalışıyoruz. Halen ulaşamadığımız kişiler var" diye konuştular.

ABD'li turistlerin son yıllarda Türkiye'de en fazla rağbet gösterdiği bölgelerin başında gelen Kapadokya'da rehberlik yapan Toplum Biner, tur sonunda ABD'li turistlerin ülkelerindeki büyük saldırıyı öğrendiğini ve şoka girerek gözyaşına boğulduklarını anlattı.

Kapadokya Turistik İşletmeler Derneği (KAPTİD) Genel Sekreteri ve Kapadokya Inn Genel Müdürü Nazif Demir de, ABD'de yaşanan saldırıyı insanlık adına utanç verici bir gelişme olarak değerlendirdiklerini belirtti. Demir, ABD'deki bu saldırı sonrasında Türk turizminde ABD'den gelecek turist sayısında önümüzdeki birkaç günlük süreçte önemli bir azalmanın ortaya çıkacağını söyledi.
Megadentist



logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] gu[email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.