HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 10 MAYIS 2021, PAZARTESİ

Ulusalcı dalga aşılamaz

05.11.2005 00:00:00
BTP Gen. Başk. Yrd. Dr.Kepekçi, BTP öncülüğünde gelişen ulusal dalganın engellenemeyeceğini belirtti BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, AKP döneminde uygulanan politikalar soncunda ülkenin ulusal karakterinin değiştirilmek istendiğine işaret ederek, BTP öncülüğünde gelişen ulusal dalganın engellenemeyeceğini belirtti.

Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, AKP iktidarı döneminde uygulanan icraatların,  ülkenin ulusal karakterini, bağımsızlığını; milletimizin kimliğini değiştirecek noktalara taşıdığını belirtti. AB adı altında oluşturulan hukuki sürecin ve ABD ile stratejik ortaklık adına yapılan icraatlar ile vatan toprakları, tezgâhları ve maneviyatının satıldığını vurgulayan Kepekçi yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti: "Yabancılara kapalı kapılar ardında satış yapan başbakan değişim rüzgârlarına kendini o kadar kaptırmış durumda olacak ki, "Ben ülkemi pazarlamakla mükellefim" deme noktasına gelmiştir. Sayın Tayip Erdoğan'ın değiştim söylemine milletimiz inanmamıştı. Çünkü milletimizin geleneğinde, kültüründe bu tarz değişimler yoktur. Kendisine yakıştıramadığı değişimi başkasına, hele de Zümrüdü Anka kuşu olarak takdim edilen bir şahısa hiç yakıştıramamıştı.

Topraklarımız satılıyorBu açıklama BTP kadroları için sürpriz olmamıştır. Sayın hükümetin zaten bu cürümü işlediğini her fırsatta dile getirmiştik. Ancak pazarlananın milletimizin el emeği, göz nuru üretimi olmayıp; yabancı sermayeye satılanın tezgâhımız ve de topraklarımız olduğunun altını çizmek isteriz. Kimin malı kime satılmaktadır. Bu gidişat milletin sabrını zorlamaktadır. 5 binlik tarihi boyunca hür doğmuş, hür yaşamış milletimiz vatanına ve değerlerine elbette ki sahip çıkmasını bilecektir. Kuva-yı Milliye ruhu taşıyan milletimiz her platformda bir araya gelmeye, güç oluşturmaya başlamıştır.Atlantik ötesinden 'ulusalcı dalgayı aşarız' mesajı Ülkenin içine düşürüldüğü çözülme, bölünme parçalanma sürecine malum çevrelerden destek gecikmemektedir. Bu çevreler ulusal birlikten rahatsız olmaktadır. Milletin bütün unsurları ile bir ve beraber olmasından rahatsız olmaktadır. Bu millet sağcısıyla solcusuyla birdir, Alevi'siyle Sünni'siyle birdir; Kürt'üyle Türk'üyle birdir; askeri ile sivili ile birdir; devletiyle milletiyle birdir. Bu birlik dün milli mücadele döneminde en güzel şekilde yaşanmıştı; bu gün de yeniden Kuva-yı Milliye döneminde yaşanmaktadır. Bu birlikten bugün rahatsız olanların üstadları da dün Kuva-yı Milliye'ye karşı bildiri yayınlamışlardı. Bugün ülkemizde oluşan ulusal birlik havasından rahatsız olacaklar ki, Atlantik ötesinden  "Ulusalcı dalgayı aşarız" mesajı gönderilmektedir.AKP politikalarıyla ülkemiz yabancı sermayeye pazarlanır olduUygulanan serbest ekonomi modeli, ülkemizin dertlerine derman olmamış, müzminleşen ekonomik sorunlara çözüm üretememiştir. Bu uygulama toplumda oluşan sosyal yaraların derinleşmesine sebep olmuştur. AKP hükümetinin uyguladığı ekonomi modeliyle ülkemiz, yabancı sermayeye pazarlanır olmuştur. Türkiye'nin acil bir çıkışa ve çözüme ihtiyacı vardır. Bu çözüm ise Prof. Dr. Haydar Baş beye ait olan Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet Projesidir. BTP iktidarında uygulanacak bu model ile Türkiye bütün badirelerini aşacak; Türkiye Cumhuriyeti, demokratik laik ve sosyal hukuk devleti vasfını bağımsız olarak devam ettirecektir."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.