HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

Vali'den yolsuzlukla sanal savaş

22.07.2001 00:00:00
Burdur Valiliği, internette kurduğu siteyle, yolsuzluklara karşı mücadele başlattı. Vatandaşların siteye gönderdiği mesajları, sadece Vali Kadir Koçdemir okuyabiliyor.

İnternet kullanamayan vatandaşlar için de, yine yalnız Vali Koçdemir'in okuyacağı mektupların bırakıldığı bir posta kutusu, Valilik duvarına yerleştirildi.

Burdur Valiliği'nin kurdurduğu "www.burdur.gov.tr" internet sitesi, içeriğiyle, mesajlarıyla, çağrılarıyla ilginç özellikler taşıyor. Belli aralıklarla güncellenen ve ildeki gelişmelerin aktarıldığı sitede, yolsuzluklara karşı da savaş açıldı.

Şifresini sadece Vali Kadir Koçdemir'in bildiği elektronik posta (e-mail) adresinde ise vatandaşlardan, yolsuzluklar ve diğer konularda gelen ihbar ve yakınmalar da değerlendirilerek gereği yapılıyor.

Sitede, şikayetlere önem verildiğinin vatandaşlara samimi olarak anlatılması için, gelen mesajları sadece Vali Koçdemir'in açtığı belirtiliyor.

Günde 10 mesaja

cevap veriyor

Burdur Valisi Kadir Koçdemir, gelişen teknolojiyle birlikte internet ortamından yararlanmaya çalıştıklarını ve bu ortamı kamu hizmetine dönüştürme çabasında olduklarını söyledi.

Yolsuzluklarla ilgili gelen ihbarları önemle incelediklerini ve doğruluğunu araştırarak araştırma yaptıklarını bildiren Koçdemir, geçen yıl Kasım ayında açılan siteye, bugüne kadar yaklaşık 30 bin ziyaret yapıldığını belirtti.

Postalarda, vatandaşların pekçok konuda sorunlarını dile getirdiğini anlatan Vali Koçdemir, şu ana kadar yüzlerce mesaj aldığını ve her gün en az 20 dakika süreyle siteye girerek, günde en az 10 mesajı cevaplandırdığını söyledi.

Gelen mesajlarda, bazı kamu görevlileri hakkında şikayetlerin de yer aldığını bildiren Koçdemir, her türlü şikayeti incelediğini ifade etti. Koçdemir, bazı postalarda asılsız ihbar da bulunduğunu söyledi.

Vali Konağı'nın ışıkları

çok yanıyor

Gelen mesajlar arasında son derece ilginç şikayetler de olduğunu bildiren Vali Koçdemir, ençok ekonomik krizle ilgili serzenişler ve yardım isteklerinin bulunduğunu bildirdi.

Kişisel şikayetlerin de yer aldığı sitede, bir vatandaşın, "Gelinim bana bakmıyor" diye yakındığını kaydeden Vali Koçdemir, "Vali Konağı'nın ışıklarının çok yandığının" ifade edildiği bir mesajın ardından da konağın gereksiz ışıklarını kapattırdığını bildirdi.

Koçdemir, bürokratik işlemler için de kendisine mesaj gönderildiğini belirterek "Nasıl pasaport alabilirim?" diye soran bir vatandaş için, emniyetten gerekli bilgiyi aldığını ve cevap gönderdiğini söyledi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.