HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

Yeni iflaslar kaçınılmaz

03.09.2001 00:00:00
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Resul Akay, "Bu yılın sonunda birçok işyeri iflas, zarar gösterecek. Gelecek sene Türkiye vergi alamayacak durumda olacak. Memurlar ve işçiler maaş alamayacak. Çünkü faiz, vergi sarmalı altındayız" dedi

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Resul Akay, "Türk parası değil, Türk parasını yönetenler itibarını kaybediyor" dedi. Akay, Türkiye'nin çok ciddi kaos içine sürüklendiğini savunarak, "Gemi hızla kayalıklara doğru gidiyor. Kaptandan yolcuya kadar kimse birşey söylemiyor" dedi. Türk parasının itibar kaybetmediğini kaydeden Akay, "Türk parasını yönetenler itibarını kaybediyor. Hutbe okumakla Türk parasının itibarı yükselir mi? Türk parasını yönetenler,kendi kaybettikleri itibarı Türk parasında arıyorlar" diye konuştu. Türkiye'nin önümüzdeki yıl çok daha kötü bir tablo ile karşı karşıya kalacağını ileri süren Akay, Türkiye'nin 7 ayda 20 katrilyon faiz ödediğini, toplanan verginin ise 19 katrilyon olduğunu anlattı. Akay, "Bu yılın sonunda birçok işyeri iflas, zarar gösterecek. Gelecek sene Türkiye vergi alamayacak durumda olacak. Memurlar ve işçiler maaş alamayacak. Çünkü faiz, vergi sarmalı altındayız" görüşünü dile getirdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.