HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 MAYIS 2021, PERŞEMBE

Yine meydan okudular

25.10.2005 00:00:00
Eski DEP'liler Ankara'da yaptıkları toplantıda istiklal marşı okumadılar, ölen teröristler için saygı duruşunda bulundular.

Öcalan'ın talimatı ve AB'nin desteğiyle Demokratik Toplum Hareketi'ni kuran eski DEP'liler, dün Ankara'da yaptıkları toplantıda yine İstiklal Marşı okumadılar. Eski DEP'liler bunun yerine 'ölen teröristler için' bir dakikalık saygı duruşunda bulundular.

PKK'nin eldeki elebaşı Abdullah Öcalan'ın talimatıyla kurulan Demokratik Toplum Hareketi (DTH), partileşme sürecinin son toplantısını Kocatepe Kültür Merkezi'nde 480 Kurucular Kurulu üyesinin katılımıyla gerçekleştirdi. Toplantıya, Leyla Zana ve Orhan Doğan gecikmeli geldi. Zana ve Doğan, salona girerken, alkışlarla karşılandı.Divan Başkanı, Öcalan'ın avukatı  Toplantıda Divan için tek liste sunuldu. Selim Sadak başkanlığında hazırlanan liste oy çokluğu ile kabul edildi. Bunun üzerine, 5 kişilik Divan Başkanlığına Doğan Erbaş seçildi. Erbaş, uzun süre Abdullah Öcalan'ın da avukatlığını yapmıştı. İstiklal Marşı'nı okumayan katılımcılar "özgürlük ve demokrasi mücadelesi şehitleri için" bir dakikalık saygı duruşunda bulundu!
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.