HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Yoketme planı

22.06.2001 00:00:00
Basında çıkan haberlerde, Şaron başkanlığında yapılan güvenlik kabinesi toplantısında Filistinlilerin tasfiye edilmesi politikasına geri dönülmesinin kararlaştırıldığı belirtildi. Haberlerde, bu kararla orduya, saldırı düzenleyen Filistinlilere yönelik "kararlı operasyonlar" düzenlemek için yeşil ışık yakıldığı kaydedildi. Kabine toplantısının bitiminde, İsrail'in 13 Haziran'da yürürlüğe giren ateşkese bağlı kalacağı belirtilirken, sivil ve askerlere yönelik saldırılara karşılık verme hakkının saklı tutulduğu belirtildi.

Bu arada İsrail ordu sözcüsü, Gazze Şeridi'ndeki iki bölgede İsrail askerlerine ateş açıldığını, Mısır sınırı yakınındaki askerlerede 3 el bombası atıldığını bildirdi.

Olaylarda ölen ya da yaralanan olmadığını kaydeden sözcü, Gazze Şeridi'ndeki İsrail askerlerinin kurduğu barikata düzenlenen havan toplu saldırıda maddi hasar meydana geldiğini belirtti.

Öte yandan Filistinli görgü tanıkları, İsraille olan idari sınır yakınındaki Nazlet İsa kasabasında sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başladığını söylediler.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.