Bu ülkenin din adına aldığı en büyük darbelerden biri, maalesef ortalıkta din adamı diye dolaşan şarlatanların bu ülkenin samimi Müslümanlarına sürekli küfür ve hakaret etmeyi marifet sayma noktasını bir ‘seviye’ olarak görmesidir.
İşte karşımızda kim bilir kaçıncı defa yazımıza konu ettiğimiz bir örnek, Cüppeli Ahmet.
Cüppeli son konuşmasında diline Prof. Dr. Haydar Baş’ı dolamış. Aman Yarabbi! Bu nasıl bir konuşma, bu nasıl bir iftiralar manzumesi. Söylenmemiş sözleri söylendi diye anlatarak, yapılmayan bir konuşmadan örnekler vererek, Haydar Baş’ın, sahabeye hatta Hz. Ebubekir’e, Hz. Ömer’e kâfir dediğini ağzından salyalar akarak anlatıyor Cüppeli Ahmet.
Oysa Haydar Hoca’nın hiçbir konuşmasının, hiçbir cümlesinin hiçbir kelimesinin hiçbir harfinde hâşâ Hz. Ebubekir gibi, Hz. Ömer gibi, Hz. Osman gibi Peygamber dostlarına yönelik bırakın tekfir etmeyi, en küçük bir eleştiri bile yoktur.
Tam tersine hayatını Hz. Peygamber’e ve O’nun dostlarının yoluna adamış bir isimdir.
Bu utanmaz ve ahlaksız iftiranın kaynağına “Be Allah’tan korkmaz, kuldan utanmaz! Yahu bu konuşma nerede yapılmış, kim dinlemiş, bir söyle de bilelim. Gaipten sesler mi duydun, şeytani cin taifesine mi bulaştın?” diye sormayalım mı?
Tam tersine Haydar Baş’ın adı geçen sahabe hakkındaki düşünceleri, onlarca yıldan beri yazdığı kitaplarda gümbür gümbür fışkırıyor.
İşte örnekler:
“Hz. ‘Peygamber, Ebubekir’den başka imana davet ettiğim herkes, bir duraklama bir tereddüt geçirdi. Fakat o, kendisine İslam’ı anlattığım zaman ne durakladı, ne de tereddüt etti’ diye buyurdu.” (Prof. Dr. Haydar Baş, Rahmetenli’l-Âlemin, Cilt 1, sayfa 141)
“Hz. Ebubekir, cahiliye devrinin çirkin adetleri fıtratını bozmamış; şirk aklını ve ruhunu kirletmemişti. Âlicenap ve cömert bir tüccardı. Kavminin ileri gelenleri her zaman fikrinden istifade ederdi.” (Age sf.142)
“…Kendini tutamayarak ileri atılan Hz. Ebubekir, imanın güzelliğini ve putperestliğin vahametini müşriklere anlatmaya başladı. Müşrikler ona saldırıp kan revan içinde bıraktılar. Demirli ayakkabıların darbelerinden bayılmıştı. Ayıldığında Allah Resulünü görene kadar ağzına bir lokma koymadı. İşte iman vecdi, Allah aşkı…” (Age sf.166)
“Resûl-i Ekrem, Hulefa-i Raşidin hakkında şöyle buyurmaktadır: Ümmetimin en merhametlisi Ebubekir’dir. Allah yolunda en şiddetlisi Ömer’dir. Hayâ bakımından en hayırlıları Osman ibn-i Affan’dır. En iyi hüküm verenleri ise Ebu Tâlib’in oğlu Ali’dir.” (Age sf.177)
Aynı eserde Allah Resulü’nün rüyasında Hz. Ömer’i cennette bir köşkte gördüğünü (Sf. 185), onun muhteşem adalet ve hakkaniyetinden (sf.187) bahseder.
Kitap ortada, yazılanlar ortada, o zaman bu kilise zangocu düzeyli cahil iftiralar neyin nesi?
Cüppeli denilen uçkur davalarının muhteşem figüranına sesleniyorum:
Konuşmanda “Haydar Hoca, sahabeye gâvur dedi” diyorsun. Bu söylediğini cümlesi ispat etmezsen seni bütün Âlemin önünde GÂVUR OĞLU GÂVUR İLAN EDİYORUM.
Cüppeli’nin konuşmasını içindeki bir sürü yalan yanlış bilgileri, palavraları, saçma sapan yorumları, tarihsel gerçeklerle asla bağdaşmayan sahte olaylar zincirini aktarmasını midem bulanarak dinledim. İnsan bu kadar mı cahil olur?
Haydar Baş’ın anlattığı ve Cüppeli’nin kafasının bir türlü basmadığı olaylar Gadir-i Hum ve Sakife’de odaklanıyor. Haydar Hoca, yüzlerce delilden hareketle, Gadır-i Hum’da ne olduğunu, Hz. Peygamberin Hz. Ali’yi veli tayin etmesinin Kuran’a, sahabeye hatta Ehl-i Sünnet’e dayanan kaynaklarını anlatıyor. İslam tarihinin en önemli olaylarını “kırmadan, dökmeden” delilleriyle anlatırken tipik Emevi hanedanı ağzıyla panikleyen Cüppeli, ilme ilimle cevap vermek yerine “Gadir-i Hum’da Hz. Ali’nin hilafetine dair tek bir delil yoktur, bunlar palavradır” diyerek Kuran’da, Peygamberin hükmüne de sahabenin ve ulemanın şahadetinde “palavra” diyor.
Allah aşkına bu ne zillettir?
Bırakın Şia kaynaklarını Sünni kaynaklarda bile bu konuda yüzlerce örnek vardır.
İmam Fahr-i Razi, Erbain’de bütün ümmetin bu hadis üzerinde icma ettiğini söylemektedir.
İbn Kesir, Bidaye, cilt 5, sayfa 212’de ve Ahmed İbn Hanbel, Müsned, Cilt 4, sayfa 164, 165, 281’de aynı gerçek vurgulanır.
Suyuti’nin ‘Ed-Durr’ul Mensur’ eserinde, Vahidi’nin Esbab-ı Nuzül’ünde ve İbn Ebi Hatim’in Tefsir-ul Kuranil Azim’inde, Gadir-i Hum’da Hz. Ali’nin hilafetinin ilanı yapıldığı yer almaktadır.
Bakın Sünni dünyanın büyük üstadı İmam Gazali, Sırr’ul Alemeyn ve Keşfi mafid Dareyn isimli eserinde, Gadir-i Hum Hutbesi’nde Hz. Ali’nin hilafet ilanını ve reddedilmesindeki hatayı nasıl anlatır: 
“Fakat hilafet hususunda delil bütün açıklığı ile ortaya çıktı ve konu aydınlandı. Cumhur (Müslümanların tamamına yakın çoğunluğu) Gadir-i Hum Hutbesi’ndeki hadisin metninde şeksiz şüphesiz tam icma ve ittifak ettiler. Orada Resulullah şöyle buyuruyor: ”Ben kimin idarecisi isem, Ali de onun idarecisi ve velisidir.” Dolayısıyla icmaya ve icma ile sabit naslara aykırı olarak teviller üretmek batıldır.”
Bunu diyen İmam Gazali!
A be Cüppeli! Senin okuman yazman yoksa senin ilim adına yaptığın şey ona buna küfretmek ve tekfir etmekse, senin yüzüne gözüne Şia düşmanlığı bulaşmışsa bu cehalet ve iftira hastalığının tedavisi yok. 
Ama o iğrenç konuşmada ortaya koyduğun bir sürü bilgi sahtekârlığına tek tek cevap vereceğim.
Türkiye, İsrail’e ve Siyonizme kucak açıp, “İsrail’e dost olmalıyız” derken, susan Cüppeli ve avanesi, Haydar Hoca’ya saldırarak ne güzel bir “seviye ortaya” koyuyorlar.
Özetle Haydar Hoca, Mümin oğlu Mümindir.
Cüppeli’nin ne olduğuna ise bu yazıyı okuyup siz karar verin.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Anar 2016-06-30 02:20:14

Allah razi olsun, kaleminize sağlik. Amerikan ve Israil uşaği olan ve bir Hak dostuna iftira atip dil uzatan Cüppelinin akibeti hayir olmaz

Avatar
Behzati Uçar 2016-06-30 12:59:18

kaleminize saglik

Avatar
Ayaz 2016-06-30 08:37:27

Gerçek yüzleri ortaya çıkacak diye telaş içinde Cübbeli. Hakkı ve hakikati ALLAH biliyor. Yarın mahşerde bunun gibi çakma hocalar nasıl hesap verecek çok merak ediyorum.

Avatar
cemal 2016-06-30 09:56:42

Bir tarfta Dünyadaki ac yoksul fakir insanlari düsünen Milli Ekonomi Modeli sahibi Prf Dr Haydar Bas var, bir tarafta Papaz maltusun kapitalist sistemine hizmet eden cübbeli var. Hak belli batil belli görene köre ne.

Avatar
cemal 2016-06-30 10:00:07

Muharrem bey Papaz maltusun kapitalist sisteminden yana olanlar Prf Dr Haydar Bas beyi anlayamazlar vede sevemezler. Bu bir Hak, Hakli ve batil mücadelesi . Nasibi olan anlar

Avatar
cemal 2016-06-30 10:04:45

Hz Muhammed SAV efendimizin Hak oldugunu ebucehilde biliyordu. Hz Hüseyin Efendimizin Hak oldugunu yezit bazlamasi yiyien sözde müslümanlarda biliyordu. ne oldu??

Avatar
hasan 2016-06-30 12:55:32

ilmi cevap yerine hakaretle salyalarla saldırmak yakışmış size

Avatar
Hakan Candan 2016-07-01 22:09:13

Fuhuşdan hüküm yemiş cüpbeli züppenin tahliye şartı Haydar hocaya çamur atmak olsa gerek.