HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Eyvah postacı geliyor

06.08.2001 00:00:00
Eskiden yolunu gözlediğimiz ve adına şarkılar bile düzenlenen postacılar, mektuplaşmanın yok denecek kadar azalmasıyla, resmi evrak ve fatura taşıyıcısı durumuna gelince, toplumun korkulu rüyası oldu.

Uzun yıllar önemli iletişim kaynağı olan mektuplarımızı taşıyan, her Türk ailesinin özlemle beklediği ve onlar için şarkı dahi bestelenen posta dağıtıcıları, telefon, cep telefonu ve internet gibi iletişim olanaklarının oluşması sonucu eski popülaritelerini kaybedince, meslekte hüznü yaşamaya başladı.

Yaşanan hızlı teknolojik değişim sonucu yalnızca resmi evrak ve fatura taşıyıcısı konumuna gelen posta dağıtıcılarının üyesi olduğu Türk HaberSen Kocaeli Şubesi Başkanı Necip Köftercioğlu, şunları söyledi:

"Eskiden, postacılara halk arasında ayrı bir sempati beslenir, kimi zamanlar da pencere önlerinde yolları gözlenir, onlara su veya ayran ikram edilirdi. Ama, iletişim sektöründe yeniliklerin birbirini kovalaması üzerine, bizlere sadece resmi evrak ve fatura taşımak görevi kaldı. Artık, postacıları kimse güler yüzle karşılamıyor. Bugün kapısı önünde postacı görenler, ya fatura ya da icra makbuzu geldiğini düşünüp karamsarlığa bürünüyor. Artık herkes, (eyvah, postacı geliyor)diyor. Bazıları kapılarını bile açmak istemiyor. Bu da, doğal olarak moralimizi bozuyor."

Necip Köftercioğlu, genellikle telefon faturası, icra tebligatları, boşanma evrakları ya da ödeme emirleri dağıttıklarını, bu çalışmayı da, fiziki imkanları sınırlı bir alanda 70 kişiyle gerçekleştirme gayreti içinde olduklarını sözlerine ekledi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.