HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

Levi's, kotları geri topluyor

30.08.2001 00:00:00
Levi Strauss, Türkiye'de de satılan "Glossy Finish'' cinsi kotları, kumaşında kullanılan kimyevi maddelerin kaşıntı ve solunum rahatsızlıklarına neden olabileceği gerekçesiyle topluyor.

Amerikan kot pantalon üreticisi Levi Strauss, Glossy Finish türü kot giysileri iade eden müşterilere paralarının tamamını ödeyecek. Avrupa ülkelerinde ilk kez ürününü piyasadan geri toplayan Levi Strauss'un, sınırlı miktardaki Glossy Finish koleksiyonu ise henüz ABD'de satışa sunulmadı.

Şirket ayrıca, Batı Avrupa, İskandinavya ve Türkiye'deki mağazalara Ağustos ayında gönderilen bu tür kot pantalonlar, kot etekler ve kot ceketler hakkında hiçbir müşteri şikayeti almadıklarını bildirdi.

Bununla birlikte, Glossy Finish kotlarını sürekli giyinen iki Levi Strauss çalışanının ciltlerinde ufak kaşıntılar saptanması üzerine, yapılan laboratuar testlerinde, bu kotların ütüleme gibi yüksek ısı şartlarında solunum güçlüklerine neden olabilecek buharlar çıkarabileceği açığa çıktı.

Levi Strauss şirketi, Glossy Finish türü kadın ve erkek kot giysilerinden şimdiye kadar 105 bin adedini piyasaya sürdü, ancak bunların kaç tanesinin şimdiye kadar satıldığı henüz bilinmiyor.

Öte yandan konuya ilişkin ayrıntılı bilginin, Internet'deki "http://www.levistrauss.com/news/'' adresinden edinilebileceği kaydedildi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.