HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Sanayici Derviş'i uyardı

17.06.2001 00:00:00
Ankara Sanayi Odası Başkanı Zafer Çağlayan, "Bazı bakanların programla, genel gidişatla ilgili uluorta konuşmaları ekonomiyi ve dış çevreleri rahatsız ediyor" dedi. ASO Başkanı Çağlayan, Kemal Derviş'in Sincan 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) yaptığı incelemeler ve toplantının ardından düzenledikleri ortak toplantıda yaptığı açıklamada, "Bu konuda Başbakan, bazı bakanlara konuşma yasağı getirmeli" dedi. Çağlayan, Devlet Bakanı Derviş'e programdaki gelişmelerin aylık olarak kamuoyuna duyurulması talebinde bulundu.

Sanayici programa temkinli

ASO Başkanı Çağlayan, Derviş'e, şunları söyledi,"Haddimi aşarak sizleri uyarmak mecburiyetindeyim. Ulusal sermayeye yeniden üretim ve yatırım şevkini verecek düzenlemeler yapılmak mecburiyetinde. Biz asla eski usule dönelim demiyoruz. Biz de biliyoruz ki artık Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, yeni bir döneme giriyoruz. Bu organize sanayi bölgesinde ulusal sermaye kaybedilmek üzeredir. Büyük bir kısmı yatırım ve üretimi durdurdu, bir kısım da başka ülkelere gitme arayışı içindedir. İçinde bulunduğumuz sıkıntılara bir an önce çözüm bulunmazsa cenaze levazımatçılarına yem oluruz diye bir endişemiz var" dedi. Çağlayan, " Daha evvel bir kandırılmışlık, aldatılmışlık duygusu içindeyiz. Bir daha kandırılmayalım, aldatılmayalım garantisini görmek istiyoruz. Bu konuda son derece temkinliyiz. Özellikle sosyal güvenlik primleri, iş güvencesi ve vergi oranlarındaki yükseklik sorunu çözülmeli" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.