HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 23 HAZİRAN 2021, ÇARŞAMBA

FP'de yeni parti hazırlığı hızlandı

22.06.2001 00:00:00
Kapatma davasında son dönemece girilirken FP'de yeni parti kurma çalışmaları hızlandı. Yenilikçiler kanadın yanısıra Erbakan yanlıları da kolları sıvadı.

Gürtuna'nın yeni partinin başına geçmesi halinde, Belediye Meclisi'nde bir başka FP'li başkanlığa getirilebilir.

Gelenekçiler'in kurmaya hazırlandığı yeni partinin başkanlığı için ismi geçenlerin arasında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtüna da var.

Kapatılan Refah Partisi'nin siyasi yasaklı lideri Necmettin Erbakan çekirdek kadrosu ile yaptığı toplantılarda FP'nin geleceği ile ilgili tüm ihtimalleri değerlendirdi. Erbakan, FP'nin kapatılma ihtimaline karşı yeni parti kurma çalışmaları için sağ kolu Oğuzhan Asiltürk'ü görevlendirdi. Asiltürk ile birlikte yine Erbakan'ın çok güvendiği isimler olan Mardin Milletvekili Fehim Adak ve Konya Milletvekili Teoman Rıza Güneri çalışıyor.

FP kapatılırsa yeni partinin kimin geçeceği konusunda Erbakan ve yakın çevresi tek tek isimler üzerinde çalışıyor. Yapılan değerlendirmelerde öne çıkan ismin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna'nın olduğu belirtiliyor. "Böyle bir durumda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı feda edilir mi" sorusuna ise gelenekçi kanatın kurmaylarından gelen cevap, "Belediye meclisinde Fazilet Partisi kendi adayını çıkarıp kazandıracak güce ve çoğunluğa sahip" şeklinde.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.