HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

Kirliliği önlemenin

21.09.2001 00:00:00
Deniztemiz Derneği/TURMEPA'nın, İstanbul Boğazı'nda 5 gün süren temizlik çalışmasında 400 torba çöp toplandı.

Derneğin Genel Sekreter Yardımcısı Levent Laçin, İstanbul Boğazı'nda aşırı kirlilik olduğunu belirterek, "Boğaz'daki kirliliği önlemenin tek yolu kirletmemek" dedi.

15 Eylül'de başlattıkları temizlik çalışması kapsamında, 5 gün süresince Boğaz'dan 400 büyük boy çöp torbası dolduracak miktarda katıatık topladıklarını ifade eden Laçin, şöyle konuştu:

"5 tekneyle İstanbul Boğazı'nda gerçekleştirdiğimiz etkinlik sonucunda, otomobil lastiklerinden hayvan ölülerine kadar birçok ilginç katı atık topladık. Temizliğin birinci gününde kıyılarda aşırı derecede kirlilik vardı. Üçüncü günden itibaren kirli kıyıların temizlendiğini gördük."

Boğaz'daki akıntının çöplerin yerlerini sürekli değiştirdiğine de dikkat çeken Laçin, derneğe ait büyük bir teknenin temizlik çalışmasına devam ettiğini kaydetti.

Deniztemiz Derneği/TURMEPA, 15 Eylül Cumartesi günü, deniz üzerindeki katı atıkların toplanması amacıyla BeylerbeyiKanlıca ile OrtaköyBebek arasında temizlik çalışması başlatmıştı. Ayrıca dernek, düzenlediği deniz temizliği etkinlikleriyle İstanbul Boğazı'ndan yıldayaklaşık 500 ton katı atık topluyor.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.