HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Ladin'den benzer taktik

08.10.2001 00:00:00
Kuzey İttifakı'nın Londra'daki temsilcilerinden Ahmed Veli Mesud, Eşşark El Avsat gazetesine yaptığı açıklamada, "İstihbaratımıza göre,Bin Ladin Afganistan'ın doğusundaki Celalabad'da bulunuyor, ancak kafa karıştırmak için çok sayıda benzeri ülkenin dört bir yanında dolaşıyor" dedi.

Birkaç aydır, Usame Bin Ladin'in dört benzerinin Afganistan'ın dört farklı noktasında bulunduğu istihbaratı aldıklarını belirten Veli Mesud, Taliban'ın Bin Ladin'ı korumaktan vazgeçmeyeceğini, çünkü Bin Ladin'in Taliban'ın asıl lideri olduğunu söyledi. Veli Mesud, Taliban'a Pakistan tarafından sağlanan silahların imhasına yönelik her türlü Amerikan askeri harekatına onay verdiklerini belirtti.

Öte yandan, Kuzey İttifakı'nın askeri yetkilileri, Taliban'ın Özbekistan sınırına takviye güç yerleştirdiği yolundaki haberleri yalanladı. Kuzey İttifakı'nın Afganistan'ın komşusu Tacikistan'daki askeri ataşesi Abdül Vadud, Taliban'ın bölgeye takviye güç gönderdiğini doğrulayacak hiçbir istihbarat bulunmadığını söyledi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.